Yalova'da alabora olan sandaldan suya düşen ve bir daha haber alınamayan Ümit Çakmak isimli vatandaşın eşi Kardelen Çakmak eşini bulanan 100 bin TL verecek. Sandalla denize açılan ve sandalın alabora olması sonrası suya düştükten sonra bir daha haber al

PTT üzerinden yardım parası ödemeleri yatacak! Son dakika... PTT üzerinden yardım parası ödemeleri yatacak! Son dakika...
Yalova'da alabora olan sandaldan suya düşen ve bir daha haber alınamayan Ümit Çakmak isimli vatandaşın eşi Kardelen Çakmak eşini bulanan 100 bin TL verecek.

Sandalla denize açılan ve sandalın alabora olması sonrası suya düştükten sonra bir daha haber alınamayan Ümit Çakmak'a bulana 100 Bin TL ödül verilecek. Eşi Kardelen Çakmak kocasının ölmemiş olabileceğini düşünerek eşini bulana 100 bin liralık ödül vereceğini açıkladı.

Ümit Çakmak 5 Ocak'ta balık avlamak üzere Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde sandalla denize açıldıktan sonra bilinmeyen bir nedenle dengesini kaybetti ve denize düştü. Yardım isteyen Ümit Çakmak'ı fark eden arkadaşları sandalla olay yerine gitti ancak Ümit Çakmak'ı bulamadılar.

Polise haber verilmesinin ardından Yalova Deniz Polisi ve çevre illerden gelen ekipler günlerce Ümit Çakmak'ı aramış ancak bulunamamışlardı. Eşinin cesedinin bulunamamış olması nedeniyle Kardelen Yılmaz da kocası Ümit Çakmak’ın halen yaşadığını umut ederek eşini bulana 100 bin tl vereceğini açıkladı.

Kardelen Çakmak, “Eşimden o günden sonra hiçbir iz bulunamaması açıkçası onun halen yaşıyor olabileceği ümidini doğurdu. Ben onun bir şekilde bir yere çıktığını, belki de hafızasının yerinde olmadığını düşünüyorum. Onu birileri bulmuş olabilir. Bu nedenle eşimi gören ya da yerini bilenlere ödül vereceğim. Yeter ki ondan bir iz bulayım. Ne olur eşimi gören, tanıyan ya da yerini bilenler bana başvursunlar. Eşimi bulmam halinde onun bulunmasını sağlayan kişiye 100 bin lira ödül vereceğim” diyerek yardım istedi.