Sedat Peker'in ‘rüşvet dosyası’ iddialarında Türkiye'yi sarstığı belgelerde adı geçen AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu için İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray’ın TBMM’de verdiği araştırma önergesine karşı AKP’liler savcıları göreve çağırdı.

Geçtiğimiz ay Sedat Peker'in rüşvet iddialarıyla gündeme gelen isimler hakkında önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyusunda bulunan ve ardından konuyu Meclis gündemine taşıyan Aytun Çıray, durumu ilginç bir noktaya getirdi.

Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz! Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz!

Bank Asya’da 16 yıl görev yaptıktan sonra SPK Başkanlığı görevine getirilen ve rüşvet iddialarıyla gündeme gelen Ali Fuat Taşkesenlioğlu hakkında geçtiğimiz 30 Ağustos’ta savcılığa suç duyurusunda bulunan ancak savcılığın henüz bir süreç başlatmamış olmasının ardından Eylül ayında ise yine avukatı Murat Ergün aracılığı ile bu kez Ünsal Ban, Tugay Kabasakaloğlu, Zehra Taşkesenlioğlu hakkında yeni bir suç duyurusunda bulunan Çıray, yaptığı suç duyurularının ardından konuyu Meclis gündemine taşıyınca olanlar oldu.

Çıray önce THK Üniversitesi eski Rektörü Ünsal Ban hakkındaki iddiaların cevaplanması amacıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a verdiği soru önergesini, sonra Ünsal Ban ve AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun geçmişte FETÖ soruşturması geçirdiğini, Taşkesenlioğlu’nun KHK ile ihraç edildiğini, Ünsal Ban’ın ise takipsizlik aldığını hatırlattı ve aldığı cevap "olay" oldu.

Aytun Çıray, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda araştırma önergesinin “Savcıların işi” denilerek reddedildiğini duyurdu ve şu ifadelere yer verdi;

“Bugün AKP milletvekili, Zehra Taşkesenlioğlu hakkındaki Araştırma Önergesi'ni reddetme gerekçeleri olarak ‘Savcıların işi’ demiş. Defalarca suç duyurusu yaptık.. Neden savcıların elini tutuyorsunuz?”