Yapı kredi bankası, bayram kredisi vereceğini resmen duyurdu. Daha önceki bayramlarda, 50.000 TL'ye kadar onay veren bu banka bu bayramda, limitleri yükseltti ve 200.000 TL'ye kadar onay veriyor. Başvuru hem bankadan hem internetten hem de SMS ile yapılyor. Banka bu kredilerde ise 36 ay vade veriyor. İşte yapılan duyuru ile birlikte, bankanın kredi kampanyası detayları...

İhtiyaç kredileri bankaların müşterilerine belirli limitlerde verdikleri bir destek kredisidir. Eğer bir para ihtiyacınız varsa bu ihtiyaca göre hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yapı kredi bankası, ülkemizde ihtiyaç kredilerinde yüksek limitli krediler veren bankaların başında gelmektedir. Eğer bu bankadan da kredi talebiniz olacaksa 200.000 TL’ye kadar değerlendirme yapabileceksiniz. Kredi başvurusu yaptığınızda banka politikalarına uygun olan müşteriler, 36 ay vadeye kadar bu kredileri kullanabileceklerdir. 200.000 TL ihtiyaç kredisi kullandığınızda da banka size bu krediyi ödeyebilecek güçte olmanız durumunda onay verir. Eğer geliriniz düşükse maalesef kredi onayı alamazsınız.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Yapı Kredi Bankası üzerinden kredi alacaksanız en az 18 yaşında olmanız, TC vatandaşı olmanız ve banka kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Banka özellikle kendi bankasından maaş alan müşterilere daha uygun kampanyalar yapmaktadır. Sizde eğer Yapı Kredi Bankası üzerinden işlem yapmak istiyorsanız, daha önceki banka çalışmalarınızda kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız gerekmektedir. Banka borçlarını düzenli ve gününde ödemeyen, bu borçlar yüzünden icralık olan kişiler maalesef onay alamayacaklardır.

yapi-2-1

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka 200.000 TL kredi başvurusu için bu bankada hesabı olan müşterilere online olarak imkan vermektedir. Sizde eğer 200.000 TL kredi alacaksanız başvuru şartlarına uygun olmanız durumunda Yapı Kredi Mobil uygulamasına giriş yaparak, ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Banka normal kredi ve 3 ay ertelemeli kredi vermektedir. Bu kredi kampanyalarından birisini seçip, istediğiniz tutarı yazarak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer daha önceden bu bankadan kredi kullandıysanız veya kredi kartı kullanıp düzenli ödüyorsanız bu limitte krediyi onay alabilir ve hemen hesabınıza atabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanmanız için, internet bankacılığı şifrenizi hesabınız olması durumunda alabilirsiniz. Eğer bu bankada hesabınız yoksa kredi başvurusunu sadece banka şubesinden yapabilirsiniz.

yapi-3

Banka şubelerine giderken kimlik, gelir belgesi ile gitmeniz yeterli olacaktır. Eğer kredi başvurusu formunu doldurduktan sonra kredi onayı alamazsanız banka sizden kefil veya ipotek isteyebilir.

Bu bankadan ayrıca SMS kredi başvurusu da yapabilirsiniz. SMS kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Bireysel TC KİMLİK ve Aylık gelirinizi aralarda boşluk olacak şekilde yazın ve 4411’e gönderin. SMS kredi başvurusu yaptığınızda en fazla 50.000 TL kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yine bu limit üzerinde işlem yapacaksanız banka şubelerine veya internet bankacılığına girmeniz gerekmektedir.