Yapı ve Kredi Bankası geçtiğimiz günlerde insanların gelir belgesi ve diğer belgeleri bankaya getirerek kredi başvurdu yapma olayını kaldırdıklarını duyurdu. Bu açıklamaya göre isteyen kişiler bankaya giderek kredi başvurusu yapabilir. Ancak pandemi nedeni ile evlerinden çıkmak istemeyen vatandaşlara telefon üzerinden veya internet üzerinden başvuru hakkı tanıdı.

Ayrıca kendi müşterilerinin gelir belgesi yüklemesini talep etmeyerek başvuru sürecini de hızlandırmış bulunmaktadırlar. Gelir belgesini önceden bankaya bildirmiş olan müşteriler için ek bir gelir belgesi talebi oluşturulmayacaktır. Banka müşterisi olmayan veya gelir belgesi bildiriminde bulunmamış olan müşteriler ise gelir belgesini ister bankaya teslim ederek ister internet üzerinden bildirimde bulunur.

Eski usul bankaya gidip sıra bekleme zulmüne son. Elinizin altındaki telefonlarla bile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yapı Kredi mobil uygulaması üzerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz.  Artık kredi almamın en kolay yolu olarak kullanıcılara sunulan hizmet SMS ile başvuru. Bu işlemin yapılışı çok kolaydır.

Yapı Kredi Bankası Üzerinden Kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kullanıcılarına bir çok farklı yol sunan yapı Kredi’nin kredi başvuruları çok kolaydır. En bilindik yöntem bankaya gidip personelle konuşup kredi başvurusu yapmaktır. İşini garantiye almak isteyen her insanın tercih ettiği yoldur bu yol.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet bankacılığı moda olmuştur. İnternet bankacılığından Yapı Kredi internet sitesine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için kimlik bilgileriniz, gelir belgeniz ve diğer belgeleri internet üzerinden Yapı Krediye ulaştıracaksınız. Aynı zamanda telefonlara gelen mobil uygulama sayesinde mobil bankacılık da gelişmiştir. Mobil üzerinden Yapı Kredi mobil uygulaması ile kolayca başvuru yapılabilir.

kredi-yapi-kredi

SMS üzerinden başvuru ise telefonunuzun SMS kısmından yapılır. 4411 numarasına Bireysel, TC KİMLİK ve Aylık Gelir miktarınızı aralarında boşluk bırakarak yazın ve gönderin.  Böylelikle kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Aylık gelir miktarınız belli bir düzeyde ise başvurunuz kabul edilecektir. İstediğiniz kredi ile keyfinize bakacaksınız.

Günümüz şartlarında kredi almak bu kadar kolay hale geldi. Her insanın ihtiyacı olan krediler böyle alınabilmektedir.