Yapı Kredi'den 2 Yeni Kredi Müjdesi! Kobilere 30 Milyon Dolar Tutarında Kredi Verilecek

Salgın döneminde ekonomik olarak her kesim vatandaşımız zor zamanlar yaşadı. En çok zorlanan kesimlerden biri de şüphesiz esnaf oldu. Küçük esnaf yani KOBİ’ler salgın döneminde sürekli dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. İşlerin zor olduğu salgın dönemin

Ekonomi 24.04.2021 - 00:17 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Birçok banka KOBİ’ler için salgın boyunca destekler sundu. Özellikle de salgının başında kamu bankaları tarafından çeşitli kampanyalar başlatıldı. Fakat salgın süresinin hala devam etmesi ve süren kısıtlamalar nedeniyle esnaf vatandaşlarımız daha da zorlandı.

ESNAFA İKİ YENİ KREDİ KAMPANYASI

Yapı Kredi ise yeni kampanyasını KOBİ’ler için duyurdu. İmzalar atıldığı bu yeni kampanyayla KOBİ’lere iki müjde birden veriliyor. Yapı Kredi Leasing tarafından duyurulan kredi müjdesi bir ilki de sunuyor. Tek kampanya da iki yeni kredi anlaşması yapıldı. Buna göre salgından etkilenen işletmeler için özel kredi fırsatları sunulacak.

Yapılan anlaşma ile birlikte Acil Durum Şirket Desteği Kredisi ve Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi verilecek. Türkiye Kalkınma Yatırım Bankası ve Dünya Bankası kaynaklı bu krediler esnaflarımız için müjde niteliğinde olacak.

SALGINDAN ETKİLENEN ESNAFA ÖZEL OLACAK

Acil Durum Şirket Desteği 30 milyon dolar finansmana sahip. Bu kredi Covid-19 salgınından etkilenen esnaflara finansman olarak sunulacak.

Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi kapsamında ise 24 ilimizde faaliyet gösteren KOBİ’lere yatırım desteği sunacak ve 35 milyon avro değerinde.

DEV DESTEK GELDİ

Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun tarafından yapılan açıklamalara göre her durumda ülke ekonomisine destek olmaya devam edecekler. Bu zorlu günlerde de KOBİ’lere destek olmak için atılan bu adımla salgından etkilenen KOBİ’lere 30 milyon dolarlık kaynak sağlanacağı açıkladı.

Ülkemizdeki istihdamı arttırmak adına da yine 35 milyon avroluk bir kaynak da KOBİ’lere sunulacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Yapı Kredi kampanyasının detaylarını henüz paylaşmadı. İmzaların atıldığı kredi kampanyası KOBİ’lerin her türlü ihtiyaçlarına desteklemeye yönelik olacak. Uygun faiz oranı ve uzun vadelerle sunulan kredi kampanyasında tüm KOBİ’ler başvurabilecek.

Başvuru için gerekli belgeler ise şu şekilde;

YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

  • Vergi levhası
  • Esnaf odası ya da ticaret odası kaydı
  • İmza sirküleri
  • Kimlik belgesi
  • Son 3 yıla ait finansal tablolar
  • Grup firması varsa ona ait finansal tablolar

36 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Yapı Kredi KOBİ’ler için attığı bu dev adımının yanı sıra başvuran her vatandaş için salgın döneminde de ihtiyaç kredisi sunmaya devam ediyor. Bankanın sunduğu ihtiyaç kredisi 36 aya varan vade seçenekli. Aynı zamanda vatandaşlara 3 aya varan taksit erteleme imkânı da sunuluyor.

Vatandaşlar gelirleri düşük olsa da ipotek ya da teminat karşılığında bankadan kredi alabiliyorlar. Banka tarafından sunulan aylık faiz oranı ise %1,89.

100 bin liraya aylık %1,89 faiz oranı sunan bankanın aylık ödemesi de 4 bin 94 lira. Vatandaşlar 36 ay vade sonunda da toplamda 147 bin 388 lira ödemekte.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@