Yapı Kredi'den Başvurana Anında 50 Bin TL Nakit Ödeme! Şubeler Doldu Taştı Başvuran Alıyor

18 yaşını tamamlayan pek çok vatandaşımız parasını kamu ya da özel bankalara yatırıyor. Fakat bankalara yatırılan paralar zaman aşımına uğruyor.

Ekonomi 03.08.2021 - 23:27 03.08.2021 - 23:27 Berkay Keskin

Bu sebeple Yapı Kredi bankasından önemli bir duyuru geldi. Banka yaptığı yazılı açıklama ile zamanaşımı listesinde bulunanların şubeye başvurmaları gerektiğini belirtti. Yapıkredi müşterisi olup bankaya müracaat edenlere anında 50.000 TL kredi müjdesi! Detaylar haberimizde sizlerle...

Yapı Kredi resmi internet adresi üzerinden hesap sahipleri için açıklama yaptı. Banka yaptığı açıklamada Zamanaşımına Uğrayacak Emanet Ve Alacakları Gösteren Müşteri Listesi'nde bulunanların vakit kaybetmeden şubeye başvurmaları gerektiğini dile getirdi. Bankada birikimi olan müşteriler konuya yönelik ayrıntıları yoğun bir ilgiyle araştırıyor ve takip ediyor. Peki zamanaşımı süresi nedir? 

Yapı Kredi Müşterileri için Duyurdu!

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 83. maddesi uyarınca; bankalar nezdindeki yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinen kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklardan, hesap sahibib gerçekleştirdiği en son talep, işlem ya da herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden başlayarak on sene içerisinde aranmayanlar zamanaşımına tabi olmaktadır.

27 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmliği" uyarınca, Yatırım kuruluşları sonraki sene içinde zamanaşımına tabi olacak hesapların sahiplerini, 10 senelik zamanaşımı süresi sona ermeden önce ilgili yatırım kuruluşlarına başvuru yapmaları halinde, hesaplarının Yatırım Tazmin Merkezi'ne devri gerçekleşeceği hususunda içerisinde bulundukları senenin Nisan ayının başından bir sonraki takvim senesinin sonuna kadar liste şeklinde kendi internet adreslerinde duyurulması gerekmektedir.

Bu itibar ile, listede ad ve hesap bilgileri bulunan müşterilerin, on senelik zamanaşımı süresi sona ermeden, gerçek kişi ise kimlik belgeleriyle birlikte, tüzel kişi ise yetki belgeleri ile bankaya hak sahipliğini kanıtlayan bilgi ve belgeler ile başvuruda bulunmamaları durumunda; Kanun gereğince zamanaşımına uğrayan yatırım hizmet ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacakları ile bunlara bağlı faiz ve diğer getirileri Yatırımcı Tazmin Merkezi'ne devredilir.

Yapı Kredi 50.000 TL Kredi Veriyor

Yapı Kredi Bankası'nın 50 bin TL üst limitli dijital kredi kampanyası ile şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi çekebilir ve kullanabilirsiniz. Her ihtiyaç duyduğunuzda 7/24 şubesiz Yapı Kredi ihtiyaç kredisini çekebilirsiniz. Yapı Kredi mobil kredi kullanımı için Yapı Kredi Mobil uygulamasını kullanabilirsiniz ya da Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi mobil ve internet şubesi anında ihtiyaç kredisi paketini kullanabilmeniz için Yapı Kredi müşterisi olmanıza gerek yok. Eğer Yapı Kredi Bankası müşterisi iseniz Yapı Kredi mobil uygulamasında ve internet şubesinde bulunan "Kredilerim" bölümünden kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası müşterisi değilseniz ise Yapı Kredi Mobil uygulamasını cihazınıza yükleyerek, sizde hemen şubeye gitmenize gerek kalmadan Yapı Kredi müşterisi olabilir ve mobil ihtiyaç kredisine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Kredi Özellikleri Neler?

Dijital bankacılık hizmetleri sayesinde artık 7/24 acil nakit ihtiyaçlarınız için anında ve kolay bir şekilde kredi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kredi başvurunuz onaylandığı taktirde tanımlanan kredi tutarı Yapı Kredi Vadesiz TL hesabınıza anında yatırılmaktadır. Bu sayede şubeye gitmenize ya da mesai saatinizi beklemenize gerek kalmadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@