Yapı Kredi’den Sonbaharda Faizsiz Ödemeye Başlayabileceğiniz İhtiyaç Kredisi Açıklandı!

Yapı Kredi Bankası tüm müşterilerini sevindirecek müjde niteliğinde yeni bir kredi kampanyası açıkladı. Kredinizi şimdi alıp aylar sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Hem de gecikme faizi olmadan

Ekonomi 18.05.2021 - 13:32 18.05.2021 - 13:34 Berkay Keskin

Yapı Kredi Bankası tüm müşterilerini sevindirecek müjde niteliğinde yeni bir kredi kampanyası açıkladı. Kredinizi şimdi alıp aylar sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Hem de gecikme faizi olmadan! Ayrıntılar haberimizde.

Korona virüs salgını döneminde hem vatandaşlarımızın hem esnafımızın ekonomik anlamda sıkıntıları arttı. Ekonomik hayatı da etkileyen salgın nedeniyle birçok vatandaş ne dükkân açabildi ne de işine gidebildi. Onlarca kişi işten çıkarıldı ya da ücretsiz izne ayrıldı. Birçok vatandaş da finansal destek görmek için çareyi bankalara başvurmakta buldu. Fakat geri ödeme planları ve yüksek taksitler de vatandaşlara çare olmadı. Bu nedenle birçok insan bankaların kampanyalarını incelmeye ve en uygun kredi fırsatını aramaya başladı.

Salgın döneminde ekonomik zorluklarda arttı. Halkın büyük bir kısmı da ekonomik sıkıntıları için bankalar başvurur oldu. Nakit finansmanı sağlayan bankalar ise geçen yaz olduğu gibi 1 yıl ya da 6 ay gibi ödemesiz dönem sunmuyorlar. Bazı bankalar farklı fırsatlar sunsa da birçoğu ödemesiz dönemle birlikte faizleri de yükseltiyor. Fakat Yapı Kredi müşterilerine 3 ay ödemesiz dönem ve birbirinden farklı fırsatlar sunuyor.

FAİZSİZ 3 AY ÖDEMESİZ DÖNEM FIRSATI

Yapı kredi bankası kredi kampanyalarını teker teker duyurmaya devam ediyor. En son duyurduğu kredisinde ise müşterilerine özel 3 ay ödemeli kredi paketi açıkladı.

Yapı Kredi bankasının yeni kredi kampanyası ile vatandaşlarımız ihtiyaçlarını ertelemek değil. İhtiyaçları yerine ödemelerini erteleyebilirler. 3 ay ertelemeli krediyle birlikte vatandaşlar şimdi finansman desteği alıp yaz sonunda ödemeye başlayabilirler.

3 aya kadar ertelemeli kredi kampanyalarında seçerek vatandaşlarımız ödemelerinin ilk taksitini değiştirme imkanına sahipler. İlk taksitlerine vatandaşlar kredi kullanımlarında tam 120 gün sonraya kadar başlama imkanlarını sahipler.

Banka 36 ay vade imkanıyla verdiği bankasında ödemesiz dönemi vade süresinden de düşmüyor. Ödemesiz dönem seçildiği içinde vatandaşların faizlerinde şişirme meydana gelmiyor. Ayrıca Yapı Kredi bankası ön onaylı krediyse vatandaşlarımız ödeyemeyeceklerin fazla bir kredi yükünün altına da sokmuyor. Daha fazla kredi finansmanı tercih eden vatandaşlarımız içinde ön onaylı limitlerinden sonra tekrar değerlendirme yapılıyor. Böylece kredi limitlerini arttırabiliyorlar.

Vatandaşlarımıza 100 bin lira ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için aylık %1,89 faiz oranı sunulmaktadır. Buna göre vatandaşlarımızın aylık ödemesi 4 bin 4 lira olmakta. 36 ay vade sonunda ise geriye toplamda 147 bin 388 lira ödenir.

BAŞVURULARIMI NASIL YAPARIM?

120 güne kadar ertelemeli krediyi kullanmak için vatandaşlarımızın birden fazla başvuru seçeneği bulunmakta. Dileyen vatandaşlarımız Yapı Kredi mobil uygulamasından, Yapı Kredi resmi internet sitesinden ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirler. Şubelerden de başvurular kabul edilmektedir. Başvuru sırasında vatandaşlarımızdan gelir belgesi, ikametgâh adresleri, güncel fatura bilgileri ve nüfus cüzdanları talep edilir.

KREDİ ÜST LİMİTİ NEDİR? NE KADAR KREDİ FİNANSMANI ALABİLİRİM?

Yapı Kredi bankasına yapılan kredi limitlerinde vatandaşların ilk önce kredi notuna bakılmakta. Eğer kredi notunuz yüksek, ödemeleriniz düzenli, farklı bankalara yüksek meblağlarda borcunuz yok ya da sabit düzenli bir geliriniz varsa yüksek limitlere kadar kredi alabilirsiniz. Bu nedenle kredi limitleri kişiden kişiye değişiklik göstermekte. Fakat vatandaşlar istedikleri kredi limitlerinin altında da kredi alabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@