Özkiraz söz konusu anketi yaptıktan sonra 9 Haziran ile 12 Haziran’da tam 12 farklı ilde 140 tane insanla özel olarak görüşme yapmış ve bu konuyla alakalı elde ettiği anketin sonuçlarını da duyurmuştur. Anketin Oy Oranları Nasıl? Anketin yapıldığı bilgis

Dev İndirim BİM’den Geldi! 13 Aralık BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Yayımlandı! Ayçiçek Yağında Büyük İndirim! Dev İndirim BİM’den Geldi! 13 Aralık BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Yayımlandı! Ayçiçek Yağında Büyük İndirim!
Özkiraz söz konusu anketi yaptıktan sonra 9 Haziran ile 12 Haziran’da tam 12 farklı ilde 140 tane insanla özel olarak görüşme yapmış ve bu konuyla alakalı elde ettiği anketin sonuçlarını da duyurmuştur.

Anketin Oy Oranları Nasıl?


Anketin yapıldığı bilgisine ulaşan birçok vatandaş Anketin oy oranları nasıl? Hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. Özkiraz’ın yaptığı anketin sonuçlarına göre ise, partilerin oy yüzdeleri şu şekilde olmuştur;

  • Cumhuriyet Halk Partisi’nin aldığı oy oranı %28’dir.

  • İyi Parti son yapılan ankette, hizmet vermeye başladığı günden beri ilk defa %12 oranını geçmeyi başarmıştır.

  • AKP %35 oranında oy almıştır.

  • MHP ise; %7,5 seviyesinin de daha altına düşmüş ve neredeyse %7 seviyesinin de daha altına düşmüştür.

  • HDP son yapılan ankete göre %12 oranında oy almış MHP’yi geçmeyi de başarmıştır.

  • Vatandaşlardan en az oy alan Saat Partisi’nin oranı ise; %0,2’dir.

  • Gelecek partisi yapılan anketten %2,5 oranında oy alırken, Deva Partisi’nin ise vatandaştan %3 oranında oy aldığı belirtilmiştir.


Cumhurbaşkanlığı Adaylığında Kim Önde


Yapılan anketlerin sonunda ise; Cumhurbaşkanlığı adayında kim önde? Soruları ise merak konusudur. Özkiraz yaptığı anketin sonuçlarını ise vatandaşlarla şu şekilde paylaşmıştır;

  • Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı arasında bir anket yapılmıştır. Bu anketin sonucuna göre ise; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 6,5 gibi yüksek bir oranla geçtiğini ve seçim anketinde birinci olduğunu açıklamıştır.

  • Özkiraz’ın yaptığı bir başka anket ise; bütün partilerin, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi partisinden bir aday çıkardığında ve seçimlerin ikinci bir tura kalma durumu söz konusu olduğunda, sonuçların nasıl olduğu yönündedir. Bu anketin sonucuna göre elde edilen veriler ise vatandaşlarla şu şekilde paylaşılmıştır;

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun arasındaki farkın 5,5 oranında olduğu görülmüştür. Son yapılan ankete göre ise; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nu geçtiğini görüyoruz.


Ankete Mansur Yavaş Dahil Ediliyor


Ankete Mansur Yavaş Dahil Ediliyor haberleri çıktıktan sonra, sonuçların nasıl olduğu vatandaşlar tarafından fazlasıyla merak edilmiştir. Anketin içerisine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş dahil olduğunda ise; Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gittiği gözlemlenmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan ankette yalnızca Mansur Yavaş’tan 0,2 oranında öne geçmiştir. Aynı zamanda yapılan bu ankette, kararsız birçok insanın olduğu ve oy kullanmadığı da gözlerden kaçmamıştır.