Geliri düşük olan ve desteğe ihtiyacı olan kadınlara aylık ödeme sağlanıyor. 2750 TL yardım parası için TC kimlik numaranızın sonundaki rakama bakın. TC'sinin sonu 0,2,4,6,8 ile bitenler hemen başvuru yapsın. Yardım parasında başvuru şartları, istenen belgeler ve güncel ödemeler belli oldu.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Milyonlarca vatandaşın sosyal yardım ödemelerinden faydalanabildiği biliniyor. Şartlarını karşıladığınız destek türüne göre ödeme almanız mümkün. Öte yandan yardıma muhtaç olan bazı kadınlara da aylık ödeme sağlanmaktadır.

Dul Yetim Aylığını Kimler Alabilir?

Dul yetim aylığı, eşi veya ebeveynini kaybetmiş kişilere verilen bir sosyal yardımdır. Dul yetim aylığı almak için öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvurmanız gerekmektedir.

Dul Yetim Aylığı Başvuru Şartları

Eğer sizler de SGK'dan dul yetim aylığı ödemesi almak istiyorsanız başvuru yaparken aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmelisiniz. Gelir durumu belirlenen sınırların altında olan ve ebeveynlerinden birini kaybeden kişilere bu ödemeler sağlanmaktadır. Eşi kaybedenler de dul yetim aylığı parası alabiliyor. İşte gerekli olan belgeler:

Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı
Vefat belgesi
Medeni durumu gösteren belge (evlilik cüzdanı, boşanma kararı vb.)
Çalışma durumunu gösteren belgeler (sigorta dökümü, iş sözleşmesi vb.)
Gelir durumunu gösteren belgeler (vergi levhası, maaş bordrosu vb.)

2023 Dul Yetim Maaşı Miktarı

Yüzde 75: 4.125 lira
Yüzde 50: 2.750 lira
Yüzde 25: 1.375 lira