Yargıda beklenen Hakyol operasyonu için Erdoğan'dan 'kavga etmeyin' talimatı kulislerde...

Birönceki Adalet Bakanı Abdulhamit Gül sebebi ile Hakyolcular olarak bilinen yapının, yargıda çok etkili olduğu sürekli olarak konuşulan bir durumdu. Ankara’da herkes tarafından bilindiği söylenen bu durum Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün görevden alınması sonrası ise bir operasyon hazırlığına da işaret olarak gösterilmişti.

Kulislerde ve medyada eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün görevden alınmasının ardından yargıda Hakyol adlı cemaate yönelik bir operasyon hazırlığı olduğu söylemleri de yoğunluk kazandı.

Erdoğan'ın kavga istemediği belirtilirken konuya ilişkin Gerçekgündem'deki "Bir kulis bir iddia" köşesinde ise şu ifadeler yer aldı:

Reis'in Hakyol Tarikatı - Kimler üye, amaçları ne? - YouTube

"Hakyolcular olarak bilinen yapının, yargıda çok etkili olduğu, Ankara’da herkes tarafından biliniyor. Bunun temel güvencesinin de önceki Adalet Bakanı Abdulhamit Gül olduğu da sıklıkla dile getirilir. Ancak Bakanın görevden alınmasından sonra, Hakyolculara bir operasyon geleceği kulislerde sıklıkla ifade ediliyor.

.....

Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığına getirilmesinden sonra Hakyolcularına operasyon yapılacağı konusu neredeyse herkesin kesin gözüyle baktığı bir gerçeklik haline gelmiş. Özellikle HSK’da bu söylem ayyuka çıkmış durumda.

.....

Temel söylem şu: Saray’a bir liste sunulduğu, hakim ve savcıların Haziran ayındaki atama/tayin kararnamesinde bu kişilerin tenzili rütbe, yer değişikliğiyle operasyona uğrayacağı yoğun konuşulan konuların başında.

Hakyolculara yönelik operasyona Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da sıcak baktığı ancak saray içerisinde çok üst düzeyde Hakyolcu bürokratların olması, operasyonlara engel olunacağı ya da en azından yumuşatılacağı görüşünü de canlı tutuyor.

Cumhurbaşkanının, zaten “kaynayan kazan” görüntüsü nedeniyle şikayetçi olduğu, bu nedenle kavga edilmemesi talimatı verdiği de söylenenler arasında. Görüştüğümüz Saray kaynakları, bu nedenle operasyonunun görüntüde, makyaj niteliğinde olacağı belirtiliyor."

Bir 'FETÖ' daha hazırlanıyor: Yargıda gücünü 30 kat arttıran cemaat | Gazete Manifesto

5 Dakika İçinde Sonucu Verilen 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Bugün Gündem Oldu! 5 Dakika İçinde Sonucu Verilen 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Bugün Gündem Oldu!