Kanal D'nin reyting rekortmeni dizisi Yargı dün akşam sokak tacizi sahnesiyle gündem oldu!

Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'in yer aldığı geçen sezona damga vuran Yargı dizisi dün akşam yine Twitter'da TT olmayı başardı.

Pazar akşamlarının reytinglerde zirve dizisi Yargı dün yine heyecan dolu bir bölümle ekranlara geldi. İzleyenleri kendine bağkamayı hala başaran Yargı dizisi dün akşam yine çok konuşulan bir sahneye imza attı. Gündeme dair sosyal mesajlar veren dizisi dün ki bölümde de son yıllarda artan sokak tacizlerine karşı bir gönderme yaptı.

Dün akşam Yargı dizisinde sokak tacizi sahnesi gündem oldu. Dizide Pınar Deniz'in canlandırdığı Ceylin karakteri sokakta mini etekli bir kadının takip edildiğini anlar. Bunun üzerine kadını takip eden adamı aniden durduran Ceylin adama bir adres sorarak adamı oyalamaya ve kadının kaçmasını başartır. Daha sonra ise Ceylin bunun bir dikka dağıtma yöntemi olduğunu söyleyerek ekranlardaki izleyiciyi bilinçlendirmeyi amaçlar.

Camdaki Kız Dizisinde Ardı Ardına Ayrılık! Diziye Veda Ediyorlar! Camdaki Kız Dizisinde Ardı Ardına Ayrılık! Diziye Veda Ediyorlar!

Kanal D'nin resmi Twitter hesabı bu sahneyi "Sen de Ceylin gibi Sokak Tacizine Karşı Sessiz Kalma!  #sokaktacizinekarsidur" notuyla paylaşarak sosyal mesaj vermeyi unutmadı. Çok geçmeden sokaktacizinekarsidur etiketi Twitter'da gündem oldu. Kullanıcılar sahneyi överken kadınlar başlarından geçen taciz olaylarını anlatıp isyan etti.

Kanal dün de "Sokak tacizine karşı müdahale yöntemleri için 5D eğitimini hemen tamamla!" paylaşımı yaparak çoğalan tacizlere nasıl müdahale edilir bilinçlendirmesi yayınlamıştı.