Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Yargı dizisi Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden oldu. Bu sezon flaş bir çıkış yapan ve Pazar akşamlarında zirveye oturan Yargı 24. Bölüm ile dün akşam ekranlara geldi. Yargı’nın son bölümünde Türkiye’nin kanını donduran iki kadın cinayetine dikkat çekildi. Pınar Gültekin ve Sıla Şentürk, Yargı’nın son bölümünde anıldı.

Kanal D ekranlarında her Pazar yayınlanan yeni bölümleri ile adeta reyting rekorları kıran Yargı dizisi 24. Bölümü ile dün akşam ekrana geldi. Dizide bugüne kadar toplumu derinden sarsan bir çok olay gündeme gelmişti. Yargı dizisi dün akşam ekrana gelen bölümünde bu defa da Türkiye’nin kanayan yarası olan kadın cinayetleri konu alındı. Son yıllarda kan donduran iki olay senaryo gereği Yargı’da canlandırıldı.

Yargı’nın son bölümünde gençlerin içinde bulunduğu araç polis tarafından çevrilmiş ve bagajda yanmış bir ceset bulunmuştu. Herkes bulunan cesedin Ceylin’in babası Zafer’e ait olduğunu düşünmüştü ancak öyle çıkmadı. Ceset, 16 yaşındaki Pınar Şentürk isimli genç bir kıza aitti. Pınar Şentürk, ailesi tarafından aranan ve öldürüldüğünden şüphe edilen bir genç kızdı. Davaya ise Şükran ovalının hayat verdiği yeni savcı Derya bakıyordu. Kayıp olarak aranan genç kızın ölü bulunması savcı Derya’yı da derinden sarstı.

Alparslan Büyük Selçuklu'dan Üzen Haber! Barış Arduç Ayrılma Sinyali Verdi! Alparslan Büyük Selçuklu'dan Üzen Haber! Barış Arduç Ayrılma Sinyali Verdi!

yargi-dizisi-turkiyenin-kanayan-yarasina-parmak-basti-sila-senturk-ve-pinar-gultekin-anildi-sosy-3

Sıla Şentürk ve Pınar Gültekin anıldı

Yargı dizisinin dün akşam ekrana gelen bölümünde 16 yaşında cesedi bulunan genç kızın ismi ve soy ismi aslında çok tanıdıktı. Henüz 16 yaşındayken nişanlısı tarafından katledilen Sıla Şentürk ve 27 yaşında bir erkek tarafından yakılarak öldürülen Pınar Gültekin… Yargı’nın son bölümünde Türkiye’yi son zamanlarda yasa boğan iki kadın cinayeti Pınar Şentürk olayı ile ele alındı.

Daha önce de Kadir Şeker gündeme gelmişti

Yargı dizisinde dün akşam cinayete kurban giden iki kadın anıldı. Sosyal medyada toplumun kanayan yarasına parmak basan diziye övgüler yağdı. Daha önce de dizide Kadir Şeker olayına gönderme yapılmıştı. Ardından ise Samsun’da Atatürk heykeline yapılan saldırı, mülakatlarda yapılan haksızlıklar ve cinsiyet eşitsizlikleri Yargı’da ele alındı.