Kadir Şeker tahliye mi oluyor? Kadir Şeker davası son dakika kararı ne? Kadir Şeker’in cezası düştü mü hapisten çıkıyor mu?

Son dakika haberi... Türkiye'nin dikkat kesildiği Kadir Şeker davasında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı görüşünü dosyanın görüldüğü 1. Ceza Dairesi’ne iletti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadir Şeker’e verilen cezanın olması gerektiğinden yüksek olduğunu vurguladı ve cezanın bozulmasını istedi. Peki Kadir Şeker tahliye oluyor mu? Kadir Şeker ne zaman cezaevinden çıkacak?

Konya'da yaşayan Kadir Şeker, kütüphaneden çıkarak evine döndüğü sırada parkta sevgilisi Ayşe Dırla’ya bağırarak küfreden ve darp eden Özgür Duran’ı durdurmaya çalışırken boğuşma sırasında kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebep olmuştu. Kadir Şeker olayın ardından tutuklanarak kasten öldürme suçundan cezaevine gönderilmişti. 14 Ekim 2021 tarihinde görülen son duruşmada Kadir Şeker’ kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası verilmişti.

AĞIR TAHRİK VE İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANMIŞTI

Mahkeme heyeti, Kadir'in suçu ağır tahrik altında işlediği ne karar vererek cezasını 15 yıl hapis cezasına çevirmiş ardından da iyi hal indirimiyle 12 yıl 6 aya düşürmüştü. Kadir Şeker’in suçunun nefsi müdafaa sayılmasını isteyen milyonlarca kişi ise sosyal medya üzerinden kampanya başlatılmış Kadir’in tahliye edilmesini istemişti.

YARGITAY'DAN GÖRÜŞ GELDİ

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir Şeker’e verilen ceza ile ilgili yeni bir hamle yaptı. Yüksek Mahkeme, Kadir Şeker’in dosyasını inceleyerek cezanın olması gerekenden fazla olduğuna karar verdi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kararını dosyanın görüşünü 1. ceza dairesine iletti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı cezanın bozulmasını istedi.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

KADİR ŞEKER’İN AĞABEYİNDEN AÇIKLAMA

Kararın ardından Kadir Şeker’in ağabey Hidayet Fatih Şeker açıklama yaptı. Şeker açıklamasında "Yargının kararına saygımız sonsuz. Yüce Türk yargısı, ne derse o olur. Tüm kamuoyu, cezanın yüksek olduğunu zaten söylüyordu. Verilen cezanın ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Kadına şiddet olaylarında Kadir Şeker'in olayı hep gündeme geliyor. Toplumda adalet duygusu zayıflamıştı. Böylelikle insanlar için bir umut olur umarım" dedi.