Peş peşe SGK tarafından atılan adımlar ile çalışan milyonlarca vatandaşımız geleceğe daha güvenle bakıyor. Erken emeklilik için formüller geldi.

EYT'ye gerek yok... Yaş ve prim şartı yok! SGK açıkladı anında emekli olma müjdesi geldi! Çalışma hayatında olan pek çok kişi bir emekli olacağı günün hayalini kurmaktadır. Değişik meslek grubunda çalışan işçilerin çoğu emeklilik için bekliyor. Bu hayale kavuşabilmek için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir. Sigortalı çalışanların pirim ödemelerinin yanı sıra yaş kıstaslarına da bakılmaktadır.

Öte yandan Bağkur’lu kişilerin emekli olmaları için gereken şartlar farklılık gösterir. Bu şartlar takip edildiğinde Bağkur’lular kendileri için uygun olan emekli çeşitlerinden biri için başvuruda bulunabilir. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Geliştirilen Formüller

Son gelişmeler milyonlarca emeklilik bekleyen kişinin ilgiyle takip ettiği konular arasında yer alıyor. Yapılan düzenlemelerde sona gelinirken yeni formüller gündemde. Emeklilik için geri sayım yapan kişiler için bazı kritik detayların ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Peş peşe atılan adımlar umut vadediyor. Bu noktada staj sigortası önemli bir yer tutmaktadır. Haberleri ilgiyle takip eden pek çok kişi formüllerin kendisini de içine alıp almayacağını merak ediyor.

Ziraat Bankası, VakıfBank ve de Halkbank faizsiz 40.000 TL nakit ödeme yapıyor! Üstelik ödemeler 3 ay ertelemeli olarak Ziraat Bankası, VakıfBank ve de Halkbank faizsiz 40.000 TL nakit ödeme yapıyor! Üstelik ödemeler 3 ay ertelemeli olarak

Bu noktada sınır bellidir. 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı olacak biçimde çalışma hayatına başlayanlar emeklilikte yaşa takılmış kişiler olarak değerlendiriliyor. Ayrıca çırak veya stajyer olarak çalışmaya başlamış kişiler için de müjdeli haberler gelmeye devam ediyor.

ilan365.net özel haber