Çöken ekonomi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önderliğinde siyasetin geldiği küfür ve düello hali ile Türkiye tam bir kabusu yaşarken ülkenin gündemine iktidar partisi AKP'nin Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri damga vurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir canlı yayında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı hedef alarak önce “Bunlar Türkiye’nin çocukları değildir. Bunlar Soros gibilerin çocukları olmuşlar, İnsan olarak görmüyorum, hayvandan daha aşağı görüyorum” demesi ve sonrasında ise tüm muhalif kesimi hedef alarak "15 Temmuz'da tamamlayamadığımız işi tamamlayacağız." demesi sadece ülkedeki siyaset dilini germedi ve ciddi bir tehdit olarak algılandı. 

En son ise Türkiye'de vatandaş ekmeğe muhtaç hale gelmiş, barınma sorunu ile kıvranırken, ülkenin İçişleri Bakanı mülteci sorunu yaşanılan ülkede mültecilerin gönderilmesine karşı çıkarken ve tehdit savunurken, bu durumun hesabının sorulması sonrası ise İçişleri Bakanlığı kapısında "Hayvan İzleme Aracı" görülmüştü.

İşte tüm bu yıkım daha doğrusu çürümüşlük yaşanırken, mülteci akını ile ayrı, çöken ekonomi ile ayrı yaşamakla ayrı boğuşan vatandaşın hali perişan durumdayken "neden" diye sorulmaya başlanmıştı.

Tüm medyada, sokakta, kamuoyunda, sosyal medyada sorulan anlamlandırılmaya çalışılan Türkiye Cumhuriyeti halkının neden ve nasıl bu duruma geldiği sorgulanırken, yaşanılan durum yine 20 senendir ülke yönetiminin elinde olduğu Erdoğan'dan geldi.

Erdoğan: 'Vize yoksa, anlaşma da yok'

Recep Tayyip Erdoğan'ın 23 Şubat 2019 tarihinde, yani tam da bu çöküşe geçtiğimiz dönemlerin başlarında söylediği "Avrupa halkları huzur içinde yaşıyorsa Türkiye sayesindedir" sözleri akıllara geldi.

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Avrupa halkları kendi topraklarında huzur ve güven içinde yaşıyorsa Türkiye'nin ve Türk milletinin fedakarlığı sayesindedir." demişti ve diyordu daha o tarihlerde.

Erdoğan'ın iki sene önce Müftülük Meydanı'nda söylediği "Türkiye'nin ve Türk milletinin fedakarlığı sayesindedir" açıklaması yaşadığımız günlerin ve çöküşün adeta bir itirafı olarak bugün yine hatırlandı.

KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı! KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı!

"Avrupa Birliğine Gireceğiz" Vaadi ile 2002 senesinde iktidara gelen Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Milletine yaptığı bu açıklama muhtemelen artık akıllardan hiç ama hiç çıkmayacaktır.

Zira en son yapılanlarla da Avrupa  Birliği kapılarını "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını da tanımadığımız için" kapattığımız bizzat Avrupa Konseyi tarafından açıklanmıştı.

Erdoğan: Vize muafiyeti olmazsa mülteci anlaşması devam etmez | Forex Haberleri