Fox TV'nin Pazartesi akşamları reyting rekortmeni dizisi Yasak Elma'da virüs paniği büyüyor. Yasak Elma seti yeniden durdu. Yasak Elma önümüzdeki hafta ekranlara gelmeyebilir! Yasak Elma önümüzdeki hafta yayınlanacak mı? Yasak Elma ertelenebilir! Eda Ece Yasak Elma'da olacak mı?

Başrollerinde Eda Ece, Nesrin Cavadzade ve Şevval Sam'ın yer aldığı Yasak Elma dizisinde Koronavirüs paniği sürüyor. Eda Ece ve sette 3 kişinin daha koronavirüs olmasından sonra Eda Ece'nin canlandırdığı Yıldız karakterinin sahneleri  senaryodan çıkartılmıştı. Eda Ece'nin bir süre sete gelmeyeceği öğrenilmişti. Ancak Yasak Elma seti yine durdu.

Berk Oktay'dan Sonra Eda Ece Yakalanmıştı

Bu sezon kadrosundan Talat Bulut, Gökhan Alkan ve Barış Kılıç gibi başrol oyuncularını çıkaran ve yerlerine Erdal Özyağcılar, Berk Oktay ve Gülenay Kalkan gibi usta isimleri katan Yasak Elma'da koronavirüs nazarı devam ediyor. Daha diziye katıldığı ilk gününde Koronavirüse yakalanan Berk Oktay sonrası haftalar sonra dizinin Yıldız ismi Eda Ece'de koronavirüse yakalandı. Sette 3 kişinin daha koronavirüse yakalanmasının ardından sayının artacağından endişe ediliyor.

Yasak Elma'nın yıldız ismi Eda Ece koronavirüse yakalandığı açıklanmıştı. Setin durmaması için Eda Ece'nin canlandırdığı Yıldız karakterinin sahneleri senaryodan çıkarılmıştı. Ancak dizinin üzerinde kara bulutlar dolaşmaya devam ediyor. Yasak Elma seti yine durdu. Yasak Elma'da setinde panik olması üzerine oyuncular ve set çalışanları bir süre sete çıkmak istemediklerini iletti. Dizide Yıldız karakterinin olmayacağı bölüm sayısını da çok tutmak istemeyen yapımcı 1 hafta ara verecek.

1 haftalık ara verilecek

Yasak Elma setinde 65 yaşın üzerinde olan oyuncuların da yer alması setin durmasına neden oldu. Yasak Elma setinde özellikle Erdal Özyağcılar'ın yaşı gereği koronavirüs önlemlerine büyük özen gösteriliyor. Ancak aynı zamanda kronik rahatsızlıkları bulunan set çalışanlarının, sette Koronavirüs görülmesi üzerine büyük panik yaşadığı öğrenildi. Yapımcı Fatih Aksoy'a dizinin çekimlerinin erteleme isteklerini ileten set çalışanları setin durmasını istedi. Dizi de Eda Ece'nin canlandırdığı Yıldız karakterinin de olmayacağı bölüm sayısını en alt düzeyde tutmak isteyen kanal yönetimi ve yapım diziye ara verme kararı aldı.

Önümüzde ki hafta yayın akışında yer almayacak

Sette üst üste yaşanan Koronavirüs vakalarından sonra Yasak Elma dizisini gelecek haftalarda yayın akışında yer almayacağı tahmin ediliyor. Stok bölüm sonrası 1 hafta yayın arası verileceği öğrenilen Yasak Elma'da hayranlar bu duruma ne diyecek merakla bekleniyor.

Yıldız'sız bölüm olmasını istemedi!

Yasak Elma'da ara verilmesinin bir diğer önemli nedeni ise Yıldız sahnelerinin olamayacak olması. Eda Ece'nin sahnelerinin senaryodan atılması üzerine dizi süresinde ekleme yapmak zorunda kalacak senaristin yanı sıra yapımcı Fatih Aksoy da dizinin en çok sevilen karakterlerinden biri olan Yıldız'ın olmadığı bölümlerin sayısını en alt düzeyde tutmak istediği öğrenildi. Fox'un, gelecek hafta Yasak Elma'nın yerine yeni dizisi Masumiyet'in tekrarı yada film yayınlanması bekleniyor.