Fox TV’de Pazartesi akşamları saat 20. 00’den itibaren yayınlanan Yasak Elma, yayınlandığı ilk bölümden bu yana kanalını memnun eden bir performans sergiliyor.

Disney Teneffüs Zili Recess Nihayet Platforma Yüklendi! Disney Teneffüs Zili Recess Nihayet Platforma Yüklendi!
Fox TV’de Pazartesi akşamları saat 20.00’den itibaren yayınlanan Yasak Elma, yayınlandığı ilk bölümden bu yana kanalını memnun eden bir performans sergiliyor. Dördüncü sezonunu geçiren Yasak Elma, 19 Mart 2018 tarihinde, yani sezon ortasında gösterime girmişti. Dizi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren reytinglerin üst basamaklarında kendine yer bulmayı başardı.

Başladığında başrol konumunda olan oyuncuların ayrılmaları halinde dizinin sona ereceğini sanan birçok kişi ise yanıldı. Bu başarılı yapım, tıpkı dizideki konuları gibi set içerisinde, ekip arasında sansasyonel haberlere konu olmasına rağmen, yüksek izlenme oranını sürdürdü.

Yola Talat Bulut, Onur Tuna, Sevda Erginci gibi başrol oyuncularıyla çıkan dizi, sürekli değişimlere karşın, Çukur, Uyanış Büyük Selçuklu dizilerinin olduğu günde memnun edici sonuçlar elde etti ve etmeye devam ediyor.

Dizinin ana karakterlerinden Halit Argun, (Talat Bulut) 85. ,Onur Tuna ve Sevda Erginci ise 46. Bölümlerde veda etmişlerdi. Onur Tuna şu an Mucize Doktor’da, Sevda Erginci ise Yasak Elma’nın pazartesi günkü rakiplerinden olan Uyanış Büyük Selçuklu’da rol alıyor.

Yasak Elma Dizisi Konusu

Dizinin ilk başladığı dönemdeki konusuyla şu an ki konusu arasında birçok farklılıklar var. Başrol konumundaki birçok oyuncunun çıkması, başka oyuncuların farklı karakterlerle diziye dâhil olmasına neden oldu. Bu açıdan bakıldığında sürekli değişen bir hikâyesi söz konusu…

Ancak genel anlamda lüks peşinde koşan ve kazanmak için her türlü hileyi deneyen insanların iç yüzünü anlatan, adeta 80’li ve 90’lı yılların entrika dolu Brezilya dizilerini andıran tarzda bir senaryosu vardır. Yasak Elma, bu açıdan birçok kimseden de eleştiriler alıyor. Fakat bu yapım, tüm bu eleştirilere rağmen, yayınlandığı ilk döneme göre izleyicisini azaltmak bir yana arttırmıştır da.

Yasak Elma Dizisi Kadrosu

Yasak Elma, ağırlıklı olarak kadın oyuncuların başrolü paylaştığı bir yapım olarak dikkat çekiyor.

Dizinin başından bu yana kadrosunda yer alan, 100. Bölümü görerek, dalya diyen oyuncularının başında deneyimli oyuncu Şevval Sam geliyor. Usta sanatçı Leman Sam’ın da kızı olan Şevval Sam, dizide Ender karakterini canlandırıyor. Sam, Yasak Elma’da 4 sezondur başarılı bir performans sergilerken, eski futbolcu Metin Tekin ile olan evliliğinden doğan oğlu Tarık Emir Tekin de Çarşamba günleri Kanal D’de yayınlanan Sadakatsiz dizisindeki Selçuk karakteriyle adından söz ettiriyor.

Yasak Elma’nın bir diğer başrol oyuncusu da Yıldız rolüyle dikkat çeken Eda Ece’dir. Eda Ece de ilk bölümden bu yana diziye renk katanlardan.

Birinci Bölümden beri dizide oynayanlardan biri de Zehra Argun rolündeki Şafak Pekdemir’dir. 2010 yılında Türk Malı’ndaki Zehra ile ilk defa gördüğümüz Pekdemir, adını Leyla ile Mecnun’un Hırsız Nisan’ı ile daha geniş kitlelere duyurmuştu.

Bu başarılı yapımda 44. Bölümden itibaren Azerbaycan asıllı Nesrin Cavadzade de (Şahika) boy gösteriyor.

Yasak Elma Dizisi Yeni Oyuncular


Diziye 2020-2021 sezonunda katılan birçok oyuncu oldu. Özellikle Talat Bulut’un ayrılmasından sonra ondan kalan boşluğu doldurmak için güçlü ve tecrübeli bir isme ihtiyaç duyan dizi, bu boşluğu Erdal Özyağcılar ile doldurdu. Hasan Ali Kuyucu rolüyle giren Özyağcılar ile Yasak Elma’nın dokusu ilk bölümden itibaren uydu.

Yine Özyağcılar ile beraber 86. Bölümle dâhil olan bir diğer isim de Berk Oktay oldu. Oktay, yine Fox’ta yayınlanan Savaşçı’dan ayrılmıştı.

Bu ses getiren yapıma son olarak 93. Bölümde Nilperi Şahinkaya eklendi. Sezona Kanal D’nin Yeni Hayat dizisiyle başlayan ama reytinglerden dolayı bu diziyi bırakmak zorunda kalan Şahinkaya, Cansu Yıldırım’ı canlandırıyor.

Yasak Elma dizisi, her pazartesi saat 20.00’den itibaren Fox Tv ekranlarında yayınlanıyor.