Yasak Elma Şahika nasıl öldü? Nesrin Cavadzade diziye geri dönecek mi

Fox TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma yıllardır ekranlara gelmeye devam ediyor. Bu sezon birçok ayrılığın yaşandığı dizide, bunlara bir yenisi eklendi. Dizinin entrika kraliçelerinden biri olan katıksız kötü Şahika, Cansu tarafından öldürüldü. 3 Mayıs

Dizi Haberleri 03.05.2021 - 22:00 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Başrollerini Eda Ece, Şevval Sam, Erdal Özyağcılar ve Berk Oktay'ın paylaştığı Yasak Elma, pazartesi akşamları Fox ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Yıldız ve Çağatay'ın bebek beklediği haberi herkesi mutlu etmişti. Bunu kutlamak isteyen Hasan Ali ise büyük bir davet vermiş ve sevdiği herkesi yalıda toplamıştı. Bunun haberine alan Cansu ise Çağatay'a olan takıntısından deliye dönüş ve partiyi basmıştı. Elindeki silahla tehlike saçan Cansu, final sahnesinde birini vurmuştu. Kim olduğunu göremesek de Yasak Elma 109. bölüm fragmanlarında Şahika'nın cenaze sahnelerinin görülmesi onun öldüğünü doğruladı. Çok sayıda seveni olan Şahika Ekinci karakterinin vedası şimdiden izleyenleri üzdü. Bunun üzerine Yasak Elma severler Şahika neden öldü? Nesrin Cavadzade niçin ayrıldı? Diziye geri dönecek mi sorularına yanıt aramaya başladı. 

Yasak Elma Şahika niçin öldü?

Yukarıda da söylediğimiz gibi Şahika, Cansu'nun partiyi silahla basması sonucunda çıkan arbedede vurularak öldü. Öte yandan Yasak Elma setinde çıkan olaylar da Şahika'nın veda etmesine neden olabilir. Çünkü Birsen Altuntaş'ın iddiasına göre; birkaç bölüm için yönetmen koltuğuna Neslihan Yeşilyurt'un döndüğü sette, Cavadzade sahnenin gecikmesine kızıp seti terk etmişti. Yarım saat boyunca sete gelmeyen güzel oyuncu, bu nedenle hem ekip hem de yapımcıyla sıkıntı yaşamıştı. Bunun üzerine diziden ayrılması kesinleşen Şahika için cenaze sahnesi yazılmış ve yollar ayrılmıştı. Cavadzade'nin yapımcıdan habersiz Bir Başkadır dizisinde oynaması ve total izleyicisine hakaret eden bir repliği olması daha önce de sıkıntı yaşamasına sebep olmuş ancak bu kriz aşılmıştı. Fakat set krizi son nokta oldu.

Özetle Şahika'nın ölümüyle alakalı iki sebep olabilir. Biri senaryonun akışı için Şahika'nın vedasının gerekliliği. Diğer neden de Nesrin Cavadzade'nin seti terk etmesi ve çekimlerin durmasına olanak vermesi. 

Nesrin Cavadzade diziye dönecek mi?

Yasak Elma'da daha önce de öldü sandığımız kişilerin yaşadığı hatta dirildiğini bile gördük. Ancak Yasak Elma'da Şahika'ya hayat veren Nesrin Cavadzade'nin sette yaşattığı sıkıntı iplerin kopmasına sebep oldu. Bu nedenle de Nesrin Cavadzade'nin Yasak Elma'ya geri dönmesi söz konusu olamaz. 

Ayrıca uzun bir süredir rol aldığı 'Yasak Elma' dizisinden 109'uncu bölümde ayrılacak olan Nesrin Cavadzade, sosyal medya paylaşımıyla şaşırtmıştı. 'Şahika' karakterinin musalla taşına konmuş tabutunun görüntüsünü paylaşan Cavadzade, "Allah taksiratını affetsin. Nur içinde yatsın" notunu düşmüştü.

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade kimdir?

Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğmuştur. Annesiyle birlikte 11 yaşında İstanbul’a geldi. Hiç Türkçe bilmediği için Bakü’de bitirdiği ilkokul dördüncü sınıfı Cent Koleji’nde tekrar etmek zorunda kaldı. Türkçe’yi çok kısa bir sürede anadili kadar iyi konuşur oldu. Ortaokulu Şişli’deki Özel Bilgi Lisesi’nde bitirdi. Orada okurken okulun Tiyatro Kolu’na katıldı. Tiyatro Kolu’nun o sene sahneleyeceği “Türkmen Düğünü” adlı oyunda rol almaya hak kazandı. Oyun Şişli’deki Tiyatro Kare’de sahnelendi.
Liseye Şişli Terakki Lisesi’nde devam etti. Burada da Tiyatro Kolu’na yazıldı. Ardından Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde okuyarak mezun oldu. 5 senede bitirdiği fakültede okurken beş kısa film çekti, filmleri aralarında BerlinFilm Festivali’nin de bulunduğu çeşitli yurtiçi ve yurtdışı festivallerde gösterildi, ödüller aldı.
Şahika Tekand Studio Oyuncularında 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Nesrin Cavadzade Türkçe’nin dışında, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

Üniversiteden sonra “Yersiz Yurtsuz” adlı TV dizisinde başrol oynadı. Dizinin yönetmeni Cemal Şan dizinin hemen ardından Nesrin’e “Dilber’in Sekiz Günü” adlı filminde oynamasını teklif etti. Nesrin, bu filmdeki performansıyla Erzurum,Bursa ve Ankara Film Festivalleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. Hemen ardından yine bir Cemal Şan filmi olan “Acı” ile de yeniden Erzurum Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Bu filmin ardından, ara verdiği televizyon kariyerine, ATV ekranlarında yayınlanan “Samanyolu” adlı dizi ile devam etti. Uzun bir süredir Yasak Elma dizisinde Şahika'ya hayat veren Cavadzade, Bir Başkadır adlı Netflix dizisinde de boy gösterdi.

Nesrin Cavadzade'nin oynadığı yapımlar

2016 – Kış Güneşi (Efruz) (TV Dizisi)
2015 – Çanakkale Yüzyıllık Mühür (Ayşe Kız) (TV Dizisi)
2015 – Son Mektup (Sinema Filmi)
2014 – Kuzu (Medine ) (Sinema Filmi)
2014 – Annemin Şarkısı (Zeynep)(Sinema Filmi)
2014 – Küçük Ağa
2013 – Görüş Günü Kadınları
2012 – Ağır Roman Yeni Dünya
2012 – Derin Nefes Al (Kısa Film)
2011 – Yangın Var
2011 – Güzel Günler Göreceğiz
2011 – Al Yazmalım
2010 – Samanyolu
2010 – Acı
2009 – Gitmek: Benim Marlon ve Brandom
2008 – Dilber’in Sekiz Günü
2007 – Pazar – Bir Ticaret Masalı
2007 – Yersiz Yurtsuz

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@