Kanal D'de bir zamanlar Kısmetse Olur programı ile reyting rekorları kıran Seda Akgül yeni bir evlilik formatlı bomba bir programla dönüyor. Yasaklanan evlilik programları sonrası Esra Erol formatını Müge Anlı'ya, Zuhal Topal ise Yemekteyiz yarışmasına d

Kanal D'de bir zamanlar Kısmetse Olur programı ile reyting rekorları kıran Seda Akgül yeni bir evlilik formatlı bomba bir programla dönüyor. Yasaklanan evlilik programları sonrası Esra Erol formatını Müge Anlı'ya, Zuhal Topal ise Yemekteyiz yarışmasına dönüştürmüştü. Seda Akgül ise uzun zaman sonra evlilik temalı ancak yasağa uygun bir formatla dönüyor! Seda Akgül yeni programı ne 2021? Seda Akgül hangi kanalda program yapacak? Peki Seda Akgül kimdir? Başarılı eğitim hayatını duyunca şaşıracaksınız! İşte detaylar!

Kanal D'de bir zamanlar yayınlanan ve Ayça, Cansel, Mehtap, Eser West, Ceyda, Adnan, Melis Buse Betkayan, Nur, Emre Ulubeyli, Batuhan Cimilli, Semih ve Tankut gibi yarışmacıları ile akıllara kazınan Kısmetse Olur programının sunucusu Seda Akgül yine bomba bir programla dönüyor.

Seda Akgül, Star Tv'de Sabah Haberleri programı Seda Akgül'le Bugün programı ile dikkatleri üzerine çekmiş daha sonra ise Kanal D'ye geçerek Kısmetse Olur adlı programı sunmuştu. Bu programla büyük bir ilgi gören Seda Akgül programın bitmesiyle sosyal medyada cesur pozlar paylaşarak adından söz ettirmeye devam ettirmişti.

YİNE ADINDAN SÖZ ETTİRECEK BİR PROGRAMLA DÖNÜYOR

Seda Akgül, yeni bir programla dönüyor. Yaptığı programları ses getiren Seda Akgül'ün yeni programı ile de büyük ses getirmesi bekliyor. Çünkü program uzun zamandır ekranlara yasak olan evlilik programı kıvamında olacak. Peki hangi kanalda yayınlanacak?

Bu tür programlarda başarısını kanıtlamış Seda Akgül'ün yeni programı ile de ses getirmesi bekleniyor. Hem uzun zamandır ekrandan uzak olması hem de programın formatının sabah kuşağı izleyicisini heyecanlandıracağı tahmin ediliyor.

KARANTİNA DÖNEMİNDE BÜYÜK SES GETİRECEK!

Koronavvirüs nedeniyle artan evden çalışma olayı ile Seda Akgül'ün yeni programının Kısmetse Olur gibi ses getirmesi bekleniyor. Evlilik programları son olarak reyting kaygısıyla toplumu olumsuz etkilediği öne sürülerek yasaklanmıştı. Ancak yapımcılar bunun da yolunu buldu.

Yeni program tam olarak evlilik teması üzerine bulunmasa da aynı evde yaşayan bir grup insanın ekranlara getirecek. Program hakkında net detaylar verilmezken, ilerleyen günlerde tanıtımın çıkacağı iddia edildi. Son olarak ekranlara benzer şekilde Yüzleşme adlı bir program gelmiş ancak beklenilen ilgiyi göremeyeceği düşünülmüştü.

Peki Seda Akgül kimdir? Eğitim hayatını duyunca şok olacaksınız!

SEDA AKGÜL KİMDİR?

17 Haziran 1971 Ankara doğumlu olan Seda Akgül, TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngilizce bölümü mezunudur. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapmıştır.

Seda Akgül, İsveç Üniversitesi'nin bursu ile Brüksel'de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuştur. Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüş bir gazetecidir.

TRT sınavlarını kazanmış ve spikerliğe başlamıştır. Seda Akgül, eski TV 8’in kuruluşundan beri kanalda yer almıştır.

Avrupa Birliği'ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmuştur.

Seda Akgül, Işık Üniversitesi’nde İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini de devam ettirmiştir.

TV 8'de Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunmuş daha sonra Star TV'ye geçmiş ve sabah haberleri programını kendine has olarak sunmaya başlamıştır.

Daha sonra ise Kanal D'ye geçerek Kısmetse Olur isimli reality show programı ile büyük ses getirmiştir.

Dişilik mi Kişilik mi ve Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi isimli kitapları yazmıştır.

2016 yılında Avram Habib ile evlenmiş, aynı yıl boşanmıştır..