Türkiye'de halk tariihi bir yoksullaşma yaşarken, adeta çöken ekonomiden iktidarın faiz politikaları sebebi ile en karlı bankalar çıkmıştı ki, yeni bir banka kuruluş haberi de A101'den geldi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK),'nun onayladığı 1,5 milyar lira sermayeli TOM Katılım Bankası A.Ş.’nın kuruluşunda  ortakları arasında A101’in büyük ortağı Aydın ailesi mensuplarının da olduğu görüldü.

BDDK’nin Resmi Gazete’de yayımlanan Kurul kararına göre, Ahmet Yaşar Aydın, Ali Taha Aydın, Can Ersöz, Erhan Bostan ve Tolga Akar tarafından Türkiye’de TOM Katılım Bankası AŞ unvanlı bir dijital katılım bankası kurulmasına izin verilirken Ali Taha Aydın ve Ahmet Yaşar Aydın isimleri dikkat çekti.

Kaza değil cinayet: A101 işçisinin yangında ölmesi için bütün detaylar düşünülmüş gibi – Sendika.Org

Sayıştay Raporları Son Bombayı Patlattı! SGK'nın Sağlık Bakanlığı'na Gönderdiği Para da Kayıp! Açıklama İse Yok! Sayıştay Raporları Son Bombayı Patlattı! SGK'nın Sağlık Bakanlığı'na Gönderdiği Para da Kayıp! Açıklama İse Yok!

Ali Taha Aydın ve Ahmet Yaşar Aydın A101’in büyük ortaklarından ve yeni girişimleri ise bir dijital bankacılık olması ile dikkat çektiler.

A101’in sahibi olan Aydınlı ailesinin konuyla ilgili bir açıklama gelmezken son olarak tekne satılması haberleri akıllara yeniden geldi.