Yasin Yıldırım’ın paylaşımı Macron yönetimini çıldırttı

Fransa'nın Valence şehrinde belediye meclis üyesi olan Yasin Yıldırım adlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, paylaşımı sebebiyle jet hızıyla görevden alındı.

Dünya 27.04.2021 - 06:15 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Tıpkı ABD gibi tarihi soykırım, katliam ve sömürgecilikle dolu olan barbar Fransa, 1915’te soykırıma uğrayanların Ermeniler değil, Ermeni çetelerin katlettiği Anadolu Türkleri olduğunu gayet iyi bilmesine rağmen kendi vahşet dolu tarihini unutturmak için, tarihi çarpıtarak Türkiye üzerinden kendisine perdeleme yapmak istiyor. Gerçeklere tahammülü bulunmayan Batı’nın sömürgeci ve barbar çocuğu Fransa, sözde fikir özgürlüğü adı altında Ermeni yalanlarını destekleyerek gerçekleri dillendirenleri pervasızca susturmaya çalışıyor.

Fransa'nın Valence şehri belediye meclis üyesi olan Türk kökenli Yasin Yıldırım isimli Fransız vatandaşı, şahsi sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye Dışişleri Bakanlığının Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden'ın asılsız “soykırım” açıklamasına gösterilen tepkiyi paylaştığı için jet hızıyla görevden alındı.

Ne olmuştu?

Amerikan yerlilerini katlederek ve onlara ait olan toprakları işgal ederek soykırım, katliam ve sömürge medeniyetlerini kuran Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin 46. Başkanı Joe Biden, geçen hafta sonu 1915 olaylarını “tersten” soykırım olarak tanıdı. Biden’ın açıklaması sonrası Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından sert bir açıklama yapıldı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Joe Biden’ın açıklamalarının kabul edilemez olduğu ve en güçlü şekilde kınandığı belirtilerek, Amerika Birleşik Devletleri’nin tarihî hakikatleri tamamen çarpıtan açıklamasının Türk halkı vicdanında kesinlikle kabul görmeyeceği, dostluk ve karşılıklı güveni sarsacağı ve ikili ilişkilerde derin yara açacağı uyarısında bulunulmuştu.

Sadece Dışişleri’nin açıklamasını paylaştı

Türkiye Dışişleri Bakanlığının Joe Biden’ın açıklamaları ile ilgili yaptığı uyarıyı şahsi Facebook hesabı üzerinden paylaşan Fransa'nın Valence belediye meclis üyesi Yasin Yıldırım, aynı gün içinde ivedi şekilde görevden alındı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@