2022 KPSS Lisans sınav soruları ve cevapları Yediiklim Yayınları ile gündemde kalmaya devam ederken bir isim daha sosyal medyanın gündemi oldu. Yasin Yıldız...

Yediiklim Yayınları'nın deneme kitapları ve ders videolarında sorulan onlarca sorunun 2022 KPSS Lisans sınav soruları ile aynı olması iddiası sosyal medyada verilen örneklerle Türkiye'nin gündemine oturdu.

Bu arada sosyal medyayı adeta ayağa kaldıran Yediiklim yayınları ise merak konusu olmuş ve sahibi ile ilgili birçok isim ortaya atılmıştı ki öncelikle Yedi İklim Dergisi ve Milli Gazete yazarı Ali Haydar Haksal gündem olurken arkasından önce AKP İl Başkanlarından Çağrı Yılmaz, sonra ise ŞanlıUrfa Yediiklim okulları kurucularından MHP İl yönetimi ile de tanınan Levent Kama Yediiklim Yayını sahibi olarak iddia edilmişti.

Yediiklim Yayınlarının kurucusu ve sahibinin ismi ise Münir Çelik olarak medyada yer bulurken Yediiklim Yayınlarının adeta reklam yüzü olan başarılı hocalarından Yasin Yıldız da ayrıca merak konusu oldu.

Bu arada Yasin Yıldız 2022 KPSS ile ilgili suçlamaları kabul etmeyerek "Sınav sorularının Yediiklim matbaasında basılması gibi bir durum söz konusu değil. Benzer sorularımız yok" diyerek "Diğer yayınevleri de telif hakları nedeniyle soruları kendi logosuyla basıp çözdü" açıklaması yaparken ÖSYM de iddiaların "asılsız" olduğuna yönelik açıklamalarda bulundu.
Barış Önal haberinde ise Yediiklim yayınlarının durudurulduğu haberlerinin de asılsız olduğunu belirterek yayınlarının durdurulmadığını ve sadece bir iki sorunun aynı olduğu beyanları yer aldı.

Yediiklim Yayınevi yetkilisi  “Tamamen algı, yayınlarımız devam ediyor. Bir iki soru aynı diye çok yüklenme oldu. Satışlarımız devam ediyor. Başka yayın evleri de tutturuyor. Bizde bir iki tane soru aynı çıkmış olabilir. Kesinlikle bir tesadüf.” ifadeleri ile 2022 KPSS soru iddialarına yanıt verdi.

Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın! Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın!

Son olarak ise usta gazetecilerden Murat Ağırel sosyal medya hesabından "KPSS sınavında çıkan sorular daha önce Yediiklim yayıncılık test kitaplarında noktası,virgülü ile yer almış,hatta videoları halen mevcut. Yediiklim’in sahibi Münir Çelik.Bu firma ‘’Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Dil Sınavı ‘’ soru kitapçığını basılması,dağıtılması ihalesini almış!" diyerek iddiası ile günün asıl bombasını patlattı.

Yasin Yıldız Kimdir?
maxresdefault-32

Lisansını Ege Üniversitesi Felsefe bölümünde tamamlamış olan Yıldız, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretmenlik eğitimini bitirmiş ve Sakarya Üniversitesi Yüksek lisansını tamamlamış bir isim.

2012 yılından bu yana Yediiklim, Yargı, Pegem ve Murat Akademi Kpss kurslarında Öğrenme psikolojisi dersini anlatmakta olan Yıldız, aynı zamanda bir çok yayına da yazarlık yapmaktadır.

2021 yılından itibaren Özdil Akademi ailesi içine dahil olan Yasiz Yıldız 2022 KPSS soruları sonrası Türkiye'nin en çok konuştuğu isimlerden oldu.