Yaşlılara 2.625 TL devlet desteği müjdesi verildi! PTT’den hemen alabilirsiniz, başvurulara talep patlaması var

Yaşlılara 2.625 TL devlet desteği müjdesi verildi! PTT’den hemen alabilirsiniz, başvurulara talep patlaması var. Başvuru koşulları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 21.08.2021 - 11:31 21.08.2021 - 11:31 Volkan Arık

Yaşlılara 2.625 TL devlet desteği müjdesi verildi! PTT’den hemen alabilirsiniz, başvurulara talep patlaması var. Türkiye'de devlet tarafından yaşlılar için sağlanan pek çok ayrıcalık bulunuyor. Başta 65 yaş aylığı ve evde bakım maaşı olmak üzere farklı kalemlerden yaşlılar için devlet desteği almak mümkün. Sadece evde bakım maaşı ve yaşlılık aylığı bile 2.625 lira tutarında bir destek ödemesi yapıyor. Peki yaşlıların faydalanabileceği ödemeler? yaşlılar için ödeme başvurusu nasıl yapılır?

Devlet tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşlara birçok farklı kalemde destek ödemesi yapılıyor. Özellikler her ay verilen 65 yaş aylığı ve evde bakım maaşı bile yaşlı vatandaşları rahatlatacak ödemeler oluyor. Gereken şartları sağlamaları durumunda yaşlılar sadece 2 destek ve bile 2625 lira ödeme alabiliyor. 65 yaş aylığı her ay yaşlının kendisine ödenirken evde bakım maaşı ise kendine bakamayacak durumda olan yaşlıların ailelerine ödeniyor. Peki bu ödemeler için nasıl başvuru yapılır? yaşlılar için devlet desteği nasıl alınır?

yaslilara-2625-tl-devlet-destegi-mujdesi-verildi-pttden-hemen-alabilirsiniz-basvurulara-talep-pa-1

65 YAŞ AYLIĞI 2021 GÜNCEL KAÇ TL?

Yardıma muhtaç veya herhangi bir sosyal güvencesi olmayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara devlet tarafından 65 yaş aylığı veriliyor. Yaşlılık maaşı olarak da bilinen bu aylık her ay 828,21 lira olarak ödeniyor. Yaşlılık aylığı alabilmek için kişinin kendisinin ve eşinin gelirinin Asgari ücretinin üçte birinden düşük olması gerekiyor.

EVDE BAKIM MAAŞI 2021 KAÇ TL?

Bakıma muhtaç olan engelli yaşlı ve hasta kişilerin ailelerinden koparılmaması için devlet tarafından her ay evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. Aylık olarak yapılan bu ödemeler şu anda Temmuz ayında gelen zamla birlikte 1797 lira oldu. Yine evde bakım parası alabilmek için bir takım Şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu maaşın yaşlıya değil ona bakan kişiye verildiğini belirtmemiz gerekiyor.

yaslilara-2625-tl-devlet-destegi-mujdesi-verildi-pttden-hemen-alabilirsiniz-basvurulara-talep-pa-2

YAŞLILAR İÇİN SAĞLIK HİZMETİ

Yaşlı ya da engelli olduğu için hastaneye gidemeyen vatandaşlar evde sağlık hizmeti de sağlanıyor. Üstelik evde verilen bu sağlık hizmetleri için herhangi bir para talep edilmiyor. Yaşlılara tamamen ücretsiz şekilde evlerinde muayene ve tedavi imkanı sağlanıyor.

yaslilara-2625-tl-devlet-destegi-mujdesi-verildi-pttden-hemen-alabilirsiniz-basvurulara-talep-pa-3

65 YAŞ ÜSTÜNE ÜCRETSİZ ULAŞIM

65 yaş ve üstü vatandaşlar şehir içi toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Vatandaşların bunun için bulundukları kentte ücretsiz toplu taşıma kartı çıkarmaları gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@