Ünlü sosyal medya platformu Twitter'dan Kuvâ-yı Millîye Hareketi adlı bir hesap tarafından paylaşılan İYİ parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu sözleri güne damga vurdu. Günün merak edilen sorusu ise Yavuz Ağıralioğlu Kimdir? Ve Siyasi Hayatında Neler Yaptı? oldu.

Twitter'da "biz müslüman olmayan Türk'e Türk ve insan demiyoruz" sözleri yayılan İYİ Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu geniş bir tepki ile karşılanırken, İYİ Parti de sorgulandı.
"Demek ki islamiyetten önce Türk değilmişiz... Ben de müslüman olana Türk demiyorum arap diyorum ne ki bunun kriteri? - peki siz kimsiniz? - "Müslüman"dan kastı neymiş? Keşke onu da belirtseydin? Tam kripto AKP'li gibi konuşmuşsun Yavuz Ağıralioğlu" şeklinde yorumlar ile İYİ Parti'den ihracı talep edilen Ağıralioğlu, sosyal medyayı İYİ Parti'ye de "düşman" eder hale geldi.

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir? Ve Siyasi Hayatında Neler Yaptı?

İyi Parti ve Yavuz Ağıralioğlu'na sosyal medyadan gelen tepkilerden öne çıkanlar şöyle oldu;

Resim
"Müslüman olmayan Türk’e Türk demiyormuş, insan bile demiyormuş Yavuz Ağıralioğlu. O zaman İslamiyet öncesi 9 yüzyılı hiç duymamış, bilmiyor. Mesela Çin Seddi’ni yaptıran nedeni, Mete Han’ı, Oğuz Kaan’ı, Bilge Kaan’ı, Göktürkleri, şamanları, … Miladı Talas Savaşı. Yazık."
"Yavuz Ağıralioğlu Türk milletinden özür dilemelidir."
"İyi Parti, Yavuz Ağıralioğlu'nu derhal ihraç etmeli."
"İnançsız(Müslüman olmayan kastediliyor) bir Türk'e biz Türk diyemeyiz, hatta insan bile diyemeyiz." Özetinde açıklama yaptı, Sayın İyi Parti mv. Yavuz Ağıralioğlu. Katılmıyorum. Artık Din ile bir toplum oluşturma devri bitti. Hem milliyetçi, hem dindar ikisi bir potaya girmiyor"
"Bugün hiçbir saçmalığa denk gelmedim derken Yavuz Ağıralioğlu’nun şehvetli belagati imdadıma yetişti. Teşekkürler elli paragrafta tek cümle söylemeyen adam!"
"Yavuz Ağıralioğlu '' Biz müslüman olmayan Türk'e, Türk ve insan demiyoruz '' Şu kişiden oldum olası haz etmedim zaten. Geçmişte onlarca şaibeli sözü var. Benim partimde olacak bir dakika o partide tutmam. Gitsin AKP'ye girsin !"

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir? Ve Siyasi Hayatında Neler Yaptı?

1972, Trabzon Çaykara doğumlu ve İYİ Parti sözcüsü isim ilk, orta, lise öğrenimini Yozgat'ın Sorgun ilçesinde tamamladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezun olup 1995/1997 yıllarında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı yaptı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun genel başkanlığı döneminde ise Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan isim 2011 yılında BBP genel başkanlığına aday olmuştu.

2011 yılından itibaren Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanlığını yürütmekte olan Ağıralioğlu Mayıs 2018'de İYİ Parti'ye katıldı.

2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul milletvekili seçilmiş, ayrıca Temmuz 2018'den Temmuz 2019'a dek İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekilliği görevini de yürütmüş olan isim 2019-2020 yıllarında İYİ Parti Sözcüsü ve 2020-2022 yıllarında ise Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı olarak görev yaptı.

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?