Sosyal medyada fenomen haline gelen Sedat Peker'in engellenmeler neticesinde açtırdığı hesaplar ortalığı artık iyice karıştırdı.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Sedat Peker'in Cem Küçük'e 1 Ağustos'a kadar mühlet verdiği ve Birce Akalay'dan özür dilemesi istendiği yazılı basında manşet olrken, hesabın ise sahte olduğu ortaya çıktı.

"Birileri ülkeyi yemeye ve satmaya devam ediyor, yargılanacağınız günleri görebilmek ümidiyle" diyerek korkusuz duruşu ile alkış alan Birce Akalay için  Cem Küçük şu tehdit dolu satırları sosyal medya hesabından paylaşmıştı;

“Bunların hepsine bir öz güven gelmiş. Birce hanım, son 20 yıldır böyle konuşanlar ya içeri girdi, ya kaçtı ya da kariyerleri bitti."

Cem Küçük'ün Birce Akalay'ı tehdit etmesi üzerine hem ortam gerildi hem de sosyal medyadan destek mesajarı yağdı. Ancak sahteliği daha çnceki günlerde de ortaya çıkan @delicavusyeni adlı hesaptan ortaya atılan bir paylaşım yazılı basının yine kafasını karıştırdı.

Sahte hesaba itibar eden bazı yayın organları Sedat Peker'in Cem Küçük'e “Ya Birce hanımefendi kardeşimizden özür dilersin ya da 1 Ağustos'ta seni insan içine çıkamaz hale sokarım” diyerek uyarıda bulunduğunu manşetlerine taşıdı.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Cem Küçük’e “Soyadı gibi küçük olan cem, sana 1 Ağustos'a kadar müddet. Ya Birce hanımefendi kardeşimizden özür dilersin ya da 1 Ağustos'ta seni insan içine çıkamaz hale sokarım. Bu sana son uyarım. Patronuna yaptıklarım hala aklını başına getirmemiş anlaşılan, ama ben getireceğim!”  dediği söylenildi ancak bu satırları yapan sosyal medya kullanıcısı Sedat Peker değildi.

Sedat Peker'in danışmanı Emre Olur mevzu hesabın ve hesaapların sahte olduğunu " Sevgili arkadaşlar; binlerce tweet atıyorsunuz, “23:00’de paylaşım yapılacakmış” diyorsunuz.  @delicavus_nth ve @uzuncavus_  Sn. Reis Sedat PEKER’in kontrolünde olan kendi hesaplarıdır. Haricinde açılan sahte hesapları lütfen takip etmeyin, tweetlerini paylaşmayın. Bilginize…"  diyerek uyarmıştı.