Hafta sonu gerçekleşen 2022 KPPS Lisans sınavının Yediiklim yayınları ile ilgili soru skandalı büyüyor. Yediiklim Yayıncılık Ve Akademi Sahibi Kimdir? Genel Müdürü Kimdir? Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir? Münir Çelik Kimdir? ilgili sorulardan oldu.

Yediiklim Yayınları'nın deneme kitapları ve ders videolarında sorulan onlarca sorunun 2022 KPSS Lisans sınav soruları ile aynı olması iddiası sosyal medyada öne #KPSSdeİkinciFETÖskandalı etiketi ve daha sonra da #2022KPSSiptal edilsin etiketi ile protesto edilmişti.

Bu arada sosyal medyayı adeta ayağa kaldıran Yediiklim yayınları ise merak konusu olmuş ve sahibi ile ilgili birçok isim ortaya atılmıştı.

Yediiklim Yayıncılık Ve Akademi Sahibi Kimdir? Genel Müdürü Kimdir? Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir? Münir Çelik Kimdir?

Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın! Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın!

Öncelikle Yedi İklim Dergisi ve Milli Gazete yazarı Ali Haydar Haksal gündem olurken arkasından önce AKP İl Başkanlarından Çağrı Yılmaz, sonra ise ŞanlıUrfa Yediiklim okulları kurucularından MHP İl yönetimi ile de tanınan Levent Kama Yediiklim Yayını sahibi olarak iddia edilmişti.

Ancak en sonunda sosyal medyadaki br paylaşım ve geçmş tarihli bir haber sayfası ile Yediiklim Yayınlarının kurucusunun ve sahibinin isminin Münir Çelik olduğu görüldü.

Yediiklim Yayıncılık Ve Akademi Sahibi Kimdir? Genel Müdürü Kimdir? Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir? Münir Çelik Kimdir?

Hakkında çok fazla bir bilgi bulunmayan Münir Çelik öncelikle sosyal medyada Orhan Pederlioğlu adlı bir eğitimcinin "Yediiklim Yayınları Ve Avrupa Dağıtım Sahibi, Rize Eniştesi Münir ÇELİK abimizi ziyaret edip 20 yıllık tecrübelerinden istifade ettik.. Rabbim varetsin..." ifadeli paylaşımı ile dikkat çekti. Sonra da bir haber sayfası ile hatırlandı.

Münir Çelik ile ilgili bir diğer bilgi ise Yorum Gazetesi Kahramanmaraş sayfasından geldi. 3.10.2013 tarihli haberde Yediiklim Akademi yeni sezon açılışı şu satırlar eşliğinde yer almıştı;

"Yediiklim Akademi 2013-2014 eğitim öğretim sezonunun açılışını düzenlediği törenle yaptı. Törene Yediiklim Akademi'nin kurucuları Mustafa Çelik ve Selim Işık ile birlikte öğretmen kadrosu ve diğer idari personel katıldı.

Yeni sezon için yapılan çalışmaları kısaca anlatan kuruculardan Selim Işık şunları söyledi: "Kahramanmaraş'ta ciddi anlamda eksikliği hissedilen kurumsal bir KPSS kurumunun olmayışı sebebiyle merkezi Ankara'da bulunan Yediiklim Akademi ve Yediiklim Yayıncılık'ın kurucusu hemşehrimiz Sayın Münir Çelik'in teşvikleriyle açmış olduğumuz Kahramanmaraş Yediiklim Akademi'nin üçüncü yılının açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz. İki yıllık bir hizmeti geride bırakan ve üçüncü yılına büyük sürprizlerle giren Kahramanmaraş Yediiklim Akademi inanıyoruz ki şehrimiz için bir şans olmuştur. Bu vesileyle kurumumuzdan teveccühlerini esirgemeyen Kahramanmaraş halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum."