Resmi Gazete ‘de yayımlanan bildiriye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Yükseköğretim Kurulu'nda atama ve görevden alma kararları alınmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararlarına göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda görev yapan bir dizi isim yeni görevlere atanmıştır.

Hasan Can Kaya, Ekrem İmamoğlu'na Destek Verdi: 'Sağduyuyla Güzel Günlere Kavuşmak Dileğiyle'" Hasan Can Kaya, Ekrem İmamoğlu'na Destek Verdi: 'Sağduyuyla Güzel Günlere Kavuşmak Dileğiyle'"

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'ne Ömer Faruk Belviranlı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü'ne Şennur Aldemir Doğan, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne Türkay Dalan,

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcılığı'na Taner Beyoğlu, Tanıtma Genel Müdür Yardımcılığı'na Onur Gözet, Sinema Genel Müdür Yardımcılığı'na Kemal Uysal, Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne Hazım Ücün ve Şırnak Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne İrfan Tekin atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Mehmet Punar, Sağlık Bakanlığı'nda Yönetim Hizmetleri Genel Müdür yardımcılıklarına Âdem Tuncer ve İlkay Akçay atanırken, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcılığı'na Ferhat Güngör getirilmiştir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde değişiklikler yaşanmıştır. I. Hukuk Müşaviri Abdulkadir Sarı, Adana Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi, Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Cengiz Keskin görevlerinden alınmıştır. Bunun yanı sıra, I. Hukuk Müşavirliği'ne Hakan Sezgin atanmıştır.

Yükseköğretim Kurulu'nda da yeni atamalar yapılmıştır. Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Hayrunnisa Bolay Belen ve Prof. Dr. Münire Kevser Baş, YÖK üyeliğine atanmıştır.