Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın ataist yani inançsız nüfusu ile ünlü Japonya ziyareti dikkat çekerken burada "yeni bir cami" ihtiyacı belirlemesi, son yıllarda yoksulluk ile mücadele eden Türkiye'de korku ile karşılandı.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirdiği programların ardından Nagoya şehrine geçen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, burada Türk vatandaşları ile bir araya geldi ve İHA'nın haberine göre programlarına ilk olarak Gifu Fatih Camii’nden başlayan Erbaş, camiye gelişte Türk vatandaşları tarafından karşılandı.
 

İskoçya'nın Müslüman başbakanı resmi konuttaki namazdan kare paylaştı: Özel bir an İskoçya'nın Müslüman başbakanı resmi konuttaki namazdan kare paylaştı: Özel bir an

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Japonya'nın Nagoya şehrinde Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi haberleri

Burada öğle ezanını okuyup namaz kıldıran Erbaş, namaz sonrası aileler ve camide eğitim gören çocuklarla bir araya gelerek sohbet de etti. Ancak Erbaş yaptığı açıklamada, Gifu Fatih Camii’nin mevcut şartlarının cemaatin ihtiyacını karşılayacak nitelikte olmadığını belirterek, yeni bir camiye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Japonca meali basılan Kur'an-ı Kerim'in lansmanını yaptı - DUY ANTALYA hasta bekler haber beklemez, ANTALYA HABERLERİ,ANTALYA HABER SİTESİ

Daha sonra yapımı henüz yeni tamamlanan Tsushima Ayasofya Camii’ni ziyaret eden Erbaş, burada ikindi namazını kıldırırken ziyarette, Erbaş’a, Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Korkut Güngen, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun, Nagoya Başkonsolosu Umut Lütfi Öztürk, Dış İlişkiler Genel Müdürü Mahmut Özdemir, Strateji Geliştirme Başkanı Hasan Güçlü ve Tokyo Din Hizmetleri Müşaviri Muhammed Raşit Alas eşlik ettiğ öğrenildi.

Nagoya’nın Tsushima bölgesinde  750 metre karelik bir alan üstüne yaklaşık 800 metre² çift kat olmak üzere alt katı 500 metre² üst katı ise 300 metre kare‘den oluşan Tsushima Ayasofya Camii için 1.500.000 Euro maliyet dillendirilmişti.

岐阜ファーティハマスジド(各務原マスジド)Gifu Fatihah Masjid(Kakamigahara Masjid)の情報/清水霊園 イスラーム墓地

Japonya Tsushima Ayasofya Camii Tamamlanmak üzere