Anne veya baba fark etmeksizin yeni çocuk sahibi ailelere emzirme parası veriliyor. Başvuru yapanlar tek seferlik bu ödemeyi alacak. 2023 yılında zamlanan sosyal yardım ödemesinde kaç TL verilecek? SGK başvuruları kabul ediyor. İşte başvuru şartları ve emzirme ödeneği hakkında bilinmeyenler...

SGK, sigortalı çalışanlara sağladığı avantajlar ile biliniyor. Evli çiftler, bu ödemeyi mutlaka almalı. Tek seferlik ödenen ve 2023 yılında zamlanan yardım parasından yararlanmak için hangi şartların karşılanması gerektiği paylaşıldı. Güncel detayları sizlere iletiyoruz.

MGK Bildirisi’nde deprem ve seçime yönelik alınan tedbirler dikkat çekti MGK Bildirisi’nde deprem ve seçime yönelik alınan tedbirler dikkat çekti

Emzirme Ödeneği Nedir?

Emzirme ödeneği, yeni çocuk sahiib olan ailelere verilmekte olan ve her çocuk için tek seferlik ödemeyi kapsayan bir yardımdır. SGK'lı çalışanlara verilmekle birlikte belirli şartlar doğrultusunda bu ödeme yapılıyor. Bu sene güncellenen ödeme tutarı ise 520 TL olarak açıklandı. Destek parasını alabilmek için sizler de en kısa sürede başvuruda bulunmalısınız.

annebebek_11zon

Sadece Eş Sigortalıysa da Ödeniyor!

Eğer anne yerine baba da sigortalı bir işte çalışıyorsa yine emzirme ödeneğinden faydalanılır. Öte yandan annenin veya babanın kendi üzerine işyeri olması da yeterli bir sebeptir. Annenin veya babanın sigortalı olarak çalışıyor olması da şartları karşılıyor. Eğer bu dört ihtimalden biri var ise sizler de emzirme ödeneği almaya hak kazanırsınız. Geçtiğimiz yıl bu ödeme 316 TL olarak yapılıyordu. 2023 yılında zam geldi ve 520 TL'ye çıktı. 

Vakit Kaybetmeden Başvurun!

Çocuk sahibi olan ailele, vakit kaybetmeden bir an önce başvuru yapabilir. Başvurunuz ise kısa süre içerisinde değerlendirilir ve size dönüş yapılır. Bu sayede emzirme ödeneğinizi alabilirsiniz. Diğer yardım türlerine de erişmek ve gerektiğinde başvuru sağlayabilmek için haber sitemizi takip etmenizi öneriyoruz. Güncel sosyal destek paraları hakkında bilgi verilmekte.