Yeni devlet desteği müjdesi geldi! Er ve Erbaşlar ile ailelerine toplamda 1.100 TL karşılıksız nakit veriliyor!

Yeni devlet desteği müjdesi geldi! Er ve Erbaşlar ile ailelerine toplamda 1.100 TL karşılıksız nakit veriliyor! Ödemeler başvuru doğrultusunda yapılıyor. İşte başvuru şartları…

Ekonomi 25.08.2021 - 11:16 25.08.2021 - 11:26 Volkan Arık

Yeni devlet desteği müjdesi geldi! Er ve Erbaşlar ile ailelerine toplamda 1.100 TL karşılıksız nakit veriliyor! Devlet, asker ve asker ailelerine nakit desteği verecek. Toplamda 1100 TL olarak yapılacak olan ödemelerden 800 TL’si aileye 300 TL’si ise askerin kendisine yapılacak. Bu yardım PTT üzerinden 12 ay boyunca ödenmeye devam edecek. Yardıma ihtiyacı olan askerler doğrudan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla başvuru işlemlerini yapabilecek.

Yardıma muhtaç askerler ve asker aileleri için devlet tarafından maddi destek veriliyor. Muhtaç asker ailelerine yardım programı kapsamında PTT üzerinden yapılan ödemeler toplamda 1100 TL oluyor. Bu ödemelerden 800 TL ise aileye yapılırken 300 TL ise askerin kendisine veriliyor. Uzun dönem yani 12 ay askerlik yapanlar yaptıkları askerlik süresi boyunca ödemelerden aylık olarak faydalanabiliyor. Başvuru işlemleri sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıfları üzerinden alınıyor. Ayrıca haberdar olmayan ve sonradan bu yardımdan haberi olan askerler başvuru yapmaları halinde geriye dönük ödemede alabiliyor. Peki askerlere devlet desteği ödemesi başvuru şartları neler?

yeni-devlet-destegi-mujdesi-geldi-er-ve-erbaslar-ile-ailelerine-toplamda-1100-tl-karsiliksiz-nak-3

KİMLER YARDIM ALABİLİR?

Devlet tarafından askerlere yapılan yardımdan askere giden kişi evli olması halinde resmi nikahlı eşi yararlanırken evli olmaması durumunda ise hayatta olan anne ve baba faydalanabiliyor. Ancak bu yardım için öncelik anneye veriliyor. Annenin hayatta olmaması halinde ise baba başvuru yaparak yardım ödemesini alabiliyor. Asker yardımı için başvuru işlemleri illerde Valilik ilçelerde Kaymakamlık binaların da yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Yapılan başvuru sonrasında Vakıflar araştırma yapıyor ve askerin yardıma muhtaç olduğu tespit edilirse hemen maaş bağlanıyor.

yeni-devlet-destegi-mujdesi-geldi-er-ve-erbaslar-ile-ailelerine-toplamda-1100-tl-karsiliksiz-nak-2

ASKER YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Asker yardımı alabilmek için öncelikle askerin yaşadığı hanede kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden az olmalı. Yapılan İnceleme sonucunda bu durumu tespit etmek ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının işi oluyor. Gelir durumu kriterlere uygun sana askerler yaptıkları başvurular sonucunda bir 100 TL’ye varan devlet desteği ödemelerinden faydalanabiliyor.

yeni-devlet-destegi-mujdesi-geldi-er-ve-erbaslar-ile-ailelerine-toplamda-1100-tl-karsiliksiz-nak-1

ÖDEMELER İKİ AYDA BİR YAPILIYOR

Yardıma muhtaç er ve erbaşların ailelerine ve kendilerine yapılan toplamda 1100 TL'lik ödemeler her ay değil 2 ayda bir olarak yapılıyor. Ancak 2 aylık para yapıldığı dönemde toplam olarak yatırılıyor yani 2.200 TL olarak hesaba geçiyor. Bu ödemelerin 800 TL'si ailenin 300 TL'si ise askerin kendisinin oluyor. Askerlik hizmeti boyunca yardıma ihtiyacı olan askerlerin maddi zorluk çekmemesi için başlatılan program kapsamından maddi durumu kötü olan bütün er ve erbaşlar başvuru yapabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@