Emeklilikle ilgili EYT'lilerin sorunu çözüldü. Ancak annelerin hem çocuk büyütüp hem de nasıl emekli olacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili TBMM'den geçecek yasa merak edildi. TBMM onayladıktan sonra emeklilik sistemi baştan aşağı değişecek mi?

Emeklilik konusunda annelerin talepleri yanıt buluyor. Çocuklarını büyütebilmek için çalışmayan pek çok anne, emeklilikte geride kalmak istemiyor. Bu nedenle TBMM'den ve hükümetten yeni bir düzenleme beklemekte. Gerekli müjde ise annelere ulaştı. TBMM, 1 Ekim'den itibaren yeni yasama dönemine girerek, halkın ekonomik olarak rahatlama adımlarını masaya yatırdı. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yer aldı ve özellikle kadınlara yönelik alınacak önlemler üzerinde durulduğu belirtildi.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Deprem riski taşıyan bölgelerdeki evli çiftlere özel bir teşvik olarak faizsiz kredi sağlanması planlanıyor. Bu kredi teklifi, 2 yıl boyunca taksitsiz, sonrasında 4 yıl vadeyle geri ödeme seçeneği ile sunulacak. Yani, evlenenler ilk iki yıl kredi taksiti ödemeyecekler.

Evde Çocuk Büyüten Annelere Emeklilik Desteği

Evde çalışmayan kadınlar için de büyük bir adım atılıyor. Yeni plana göre, ev kadınlarının kendi istekleriyle yatırdıkları sigorta primlerinin bir kısmı devlet desteğiyle karşılanacak. Bu teşvik, Aile ve Gençlik Bankası vasıtasıyla gerçekleştirilecek.

Erken Emeklilik Adımı Atılıyor

Anneler için emeklilik süreçleri de revize ediliyor. Özellikle zorlu mesleklerde çalışan anneler, çocuk sayılarına göre bazı emeklilik avantajlarından yararlanabilecek, bu da onların daha erken emekli olmalarını sağlayabilir.