Emekliler Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödemelerini büyük bir heyecanla bekliyor. 2021 yılında emeklilerin toplam olarak alacağı net ücret 2200 TL oldu. Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri başlarken özellikle ikramiye ödemesinde kesinti olur mu olmaz mı, ikramiye ödemesi kimlere veriliyor gibi soruların yanıtı da yoğun bir şekilde araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki yeni emekliler ikramiye ödemesinden faydalanacak mı? Emekli ikramiye ödemeleri ve detaylar haberimizde…

Yeni emekliye net 2.200 TL! Bayram öncesi hesaba geçecek işte yapmanız gerekenler… Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ödemeleri bugün itibariyle başladı. Ancak emeklilerin hala merak ettiği birçok detay var ve arama motorunda da araştırma yapmaya devam ediyorlar. Özellikle yeni emekliler ikramiye den faydalanabilir mi sorusunun yanıtı emekli vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde arama motorunda araştırılıyor. Emekli bayram ikramiyesi kimlere verilir, yeni emekliler ikramiye alabilir mi ve daha merak ettiğiniz bütün soruların yanıtı haberimizde.

yeni-emekliye-net-2200-tl-bayram-oncesi-hesaba-gececek-iste-yapmaniz-gerekenler-1

Emekli ikramiye ödemeleri 13-16 Temmuz arası

Emekliler her yıl 2 defa Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emekli ikramiye ödemesi alıyor. Kurban Bayramı için artık sayılı günler kalırken ikramiye ödemelerinin tarihi de açıklandı. Ödemeler 13-16 Tanrısı tarihleri arasında tüm emekliler ve hak sahiplerinin hesaplarına yatacak. ikramiye ödemesi almak için emeklerin ekstra bir şey yapması gerekmeyecek banka hesaplarına doğrudan geçecek.

yeni-emekliye-net-2200-tl-bayram-oncesi-hesaba-gececek-iste-yapmaniz-gerekenler-2

Toplam 2.200 TL ödeme

Emekli vatandaşlar aldıkları bu iki ikramiye ile birlikte toplamda 2.200 TL ödemeyi 2021 yılında almış olacaklar. Emekli ikramiye ödemeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Açıklama ile birlikte bu yıl zamlı olarak hesaplara ödenmeye başlanmıştı.

yeni-emekliye-net-2200-tl-bayram-oncesi-hesaba-gececek-iste-yapmaniz-gerekenler-3

Yeni emekliler ikramiye alabilecek mi?

Emekli ikramiyesi kimlere verilir, yeni emekliler ikramiye alacak mı gibi soruların yanıtı da vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Yeni emekli olan vatandaşlar da eğer emeklilik dilekçelerini Haziran sonuna kadar vermişlerse ikramiye ödemesi alabiliyorlar. Emekli ikramiyesinden faydalanabilecek diğer vatandaşlar SGK’dan yaşlılık, vazife malullüğü, Ölüm aylığı, malullük ve sürekli iş göremezlik geliri alan vatandaşlar oluyor. Yaşlılık aylığı alan vatandaşlar da emekli ikramiyesinden faydalanabiliyor. Diğer yandan SGK üzerinden maaş alan Şehit yakınları ve Gaziler, Muharip Gaziler, şampiyon Sporcular, güvenlik korucular, terörden zarar gören sivil vatandaşlar ve bu kişilerin hak sahiplerine de emekli bayram ikramiyesi veriliyor.