Yeni Evleneceklere 1350 TL Hibe Para Desteği! Bekar Gençler Başvuru Yaparak Hemen Alabiliyor

Evlilik sürecine giren çiftler ekonomik zorluk yaşadığımız bu dönemde yüklü bir masrafa giriyor. Her ne kadar güzel bir süreç olsa bile ekonomik olarak çiftlere zorluk çıkaran harcamalar oluyor. Yeni ev kurmak için gereken masrafları azaltmak adına İlkoku

Ekonomi 26.04.2021 - 22:10 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Devletten evlenecek yeni çiftlere Devlet desteği olarak 1.350 TL ödeme müjdesi! İlksan projesi kapsamında Devlet yeni evleneceklere 1350 TL hibe para ödemesi yapıyor. Peki İLKSAN Evlilik yardım parası için başvuru koşulları neler? İLKSAN evlilik desteğinden kimler yararlanabiliyor? İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) üyelerine özel bir defaya mahsus evlilik parası desteği gerçekleştiriyor. 1.350 TL'ye varan desteği duyan çiftler evlilik desteği parası başvuru koşullarını merak ediyor. Sadece sandık üyelerinin faydalanabileceği İLKSAN evliik desteğine yönelik koşullar ve bütün bilgiler haberimizde mevcut. İLKSAN'a başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar nereden ve nasıl başvuru yapabilir?

İLKSAN Evlenme Desteğinden Faydalanabilecek Kişiler

İLKSAN evlenme desteği, sandık üyesi oldukları süre içinde evlilik yapan kişilere özel olarak sağlanan bir sosyal hak olarak bilinmektedir. Bu destekten faydalanabilecek olan kişiler ise;

- Sınıf Öğretmenleri (Yardımcı ya da stajyer sınıf öğretmenleri)
- Engelli çocukların özel eğitim öğretmenleri
- Milli Eğitim Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri
- Milli Eğitim Müdürlükleri Genel İdare Hizmetleri kapsamında çalışanlar
- Müfettişler ve Müfettiş yardımcıları
- Rehber Öğretmenler
- İlkokullar dışında kalan eğitim kurumlarında sınıf öğretmeni unvanı ile atanan kişiler
- Esas branşı sınıf öğretmenliği olan Halk Eğitim Merkezi, Akşam Sanat Okulu ve Bilim Sanat Merkezi vb. bölgelerde görevli olarak çalışma hayatını sürdüren müdür ve müdür yardımcıları
- İLKSAN kapsamında veya işlerinde çalışma hayatını devam ettiren memur vatandaşlar
- 4/B Statüsünde üyelik kapsamında göreve atanan vatandaşlar
- İLKSAN üyesi iken belirlenen pozisyonlar haricinde ataması gerçekleşen vatandaşların üyeliği sonlanacaktır. Atanılan yeni görevi Milli Eğitim Bakanlığı bünyesi altında olan kişiler ise dilekçe ile üyeliklerini devam ettirme talebini gerçekleştirebilir.

İLKSAN Evlenme Desteği Başvurusu 

İLKSAN evlenme desteği başvurusu için bizzat veya online online olmak üzere başvuru fırsatları bulunmaktadır. Kişiler gereken belgeleri ilgili kuruma ileterek veya İLKSAN'ın resmi internet adresi üzerinden başvurularını gönderebilecekler.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal destek Sandığı Genel Müdürlüğüne ilişkili belgelerin posta aracılığıyla iletişmesi ile başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Evlilik desteğinden faydalanmak için evlenme desteği talep form dilekçesi ile evlilik tarihini belirten son 6 aya ait nüfus kayıt örneğinin başvuru esnasında iletilmesi gerekmektedir. Talep formunun kişinin çalıştığı kurumun idari amiri tarafından onaylanması mecburidir.

Evlilik İkrazı Şartları

Sandığa üye olan kişilerin evlenmesi halinde evlenme desteğinden feragat etmeleri kaydıyla evlenme ikrazı hakkı kullanılmaktadır. Evlenme ikrazı hakkı ile İLKSAN üyelerine 18 vade süresi ile 6.000 TL faizsiz olarak karşılıklı destek fırsatı sağlanır.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@