İki ay önce evlenen Seda Sayan mahkemeye koşup çok konuşulacak o davayı açtı...

Seda Sayan, geçtiğimiz nisan ayında nikâh masasına oturduğu Çağlar Ökten’in soyadını kullanmamak için dava açarak ‘Ökten’in nüfustan silinmesini istedi.

Ünlü şarkıcı ve sunucu Seda Sayan, geçen nisan ayında meslektaşı Çağlar Ökten’le evlenmişti ve çiftin mutlu ilişkisi devam ediyor olarak bilinirken ilginç bir karar alındı.

Seda Sayan kızlık soyadını kullanmak için mahkemeye başvururken sorular da artarda geldi.

Dava dilekçesinde isminin nüfus kayıtlarında ‘Aysel Gürsaçer Ökten’ olarak geçtiğini belirten ünlü sanatçı, evlilik soyadı olan ‘Ökten’in resmi işlemlerde sorun olduğunu belirtterek nüfustan silinmesini istedi.

Özge Eğrikar’ın haberine göre Seda Sayan’ın isminin nüfus kayıtlarında ‘Aysel Gürsaçer’ olarak geçtiğinin anlatıldığı dava dilekçesinde, “Müvekkilim, Çağlar Ökten ile evlendikten sonra nüfus kayıtlarında soyadı ‘Gürsaçer Ökten’ olarak değişmiştir. Bu da resmi işlemlerde sorun yaratmaktadır. Müvekkilim, işlerinden dolayı kızlık soyadı olan ‘Gürsaçer’i kullanmak istemektedir.

Müvekkil eşi Çağlar Ökten’in de bu konuda rızası vardır. Müvekkilin eşinin soyadı olan ‘Ökten’in nüfus kaydından silinmesini istiyoruz. Müvekkilin nüfusta ‘Gürsaçer Ökten’ olan soyadının düzeltilerek, ‘Gürsaçer’ olarak kaydedilmesini talep ediyoruz.” denildi.

Ünlü şarkıcının bu talebinin karşılık gördüğü ve soyadı davasından mutlu ayrıldığı açıklanırken, kısa sürede değişen karar "boşanma" öncesi adım olarak yorumlandı.

Ve Savaşan Güzel Füze Saldırısında Öldü!rüldü! Brezilyalı Manken Thalito do Valle Kimdir? Rusya Ukrayna Savaşı Sonu Oldu Ve Savaşan Güzel Füze Saldırısında Öldü!rüldü! Brezilyalı Manken Thalito do Valle Kimdir? Rusya Ukrayna Savaşı Sonu Oldu