Türkiye'de "FETÖ Mücadelesi" tartışmalı şekilde sürerken Halkbank Genel Müdürünün de bir FETÖ finansör kuruluşu olan Bank Asya'nın müdürü olduğu ortaya çıktı.

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

Halk Bank Genel Müdürü'nün CV'sinde bilgi saklandığı ve bu saklanan bilginin de birçok kişinin sadece hesap bulundurması ile bile sorgulandığı, mahkum edildiği Bank Asya geçmişi olduğu iddiası gündem oldu.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Halkbank Genel Müdürü  Osman Arslan'ın öz geçmişinde Bank Asya'da yöneticilik yaptığı bilgisini sakladığını yazınca gündem de yine "FETÖ ile mücadele" oldu.

CHP'li Öztunç: Yeni atadığınız bakanın, Gülen'in dizinin dibinde fotoğrafı var; böyle FETÖ ile mücadele mi olur?

Barış Pehlivan tarafından Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan hakkında ortaya atılan  "Halkbank Genel Müdürü'nün öz geçmişindeki Bank Asya'da yöneticilik yaptığı bilgisi saklandı." iddiası ortalığı karıştırdı.

Osman Arslan’ın CV’sindeki, “1998-2004 yılları arasında çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı” ifadesine dikkati çeken Pehlivan, şunları yazdı;

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'ın CV'sindeki "gizli" 3 yıl: 'Bank Asya..!' – Haber İskelesi - Haber İskelesi

"Merak işte, iş başa düştü. İki ayrı yerde Halkbank’ın sitesinde yazmayanı buldum. Biri The Wall Street Journal’ın sitesinde bankayla ilgili sayfada, diğeri ise Arap Türk Bankası’nın yeni yönetimine dair bir duyurusunda... İki ayrı yerde de Arslan’ın şu an genel müdürü olduğu Halkbank’ın sitesine koymaya çekindiği 'özel sektör bankası' açık şekilde yazıyor. Bingo: Bank Asya"

Pehlivan, Arslan’ın 2000-2003 yılları arasında Asya Katılım Bankası AŞ’de müfettiş ve müdür yardımcısı olarak görev yaptığı bilgisinini de paylaşarak “Osman Arslan’ın gizlediği yaşamı tam da buydu: Üç koca yıl örgüte finans sağlayan kurumda yönetici olarak çalışacaksınız ve şimdi de Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından birinin en üst düzey ismi olacaksınız! Ne güzel demiş filozof: Geçmişi anımsamayanlar onu tekrarlamaya mahkûmdur” ifadeleri ile konuya dikkat çekti.