Yeni haftanın ilk müjdesi geldi! Maaşa 750 TL zam, vergi de kaldırılıyor! Çalışan parasını artık kesintisiz alacak! Asgari ücretle çalışan vatandaşların en büyük şikayetlerinden biri maaşlardan vergi kesilmesiydi. Zaten kıt kanaat geçinen milyonlarca kişi üstüne maaşlarından kesilen vergiler nedeniyle yıl sonuna doğru giderek düşen maaşları nedeniyle zorlanıyordu. Bu konuda adı atılması için sık sık talepler gelse de bugüne kadar herhangi bir girişim olmamıştı. Nihayet asgari ücretli çalışan milyonlarca kişinin talebi dikkate alındı. Vergi kesintisi artık tarihe karışacak. Aynı zamanda asgari ücret zammı 2022 yılı için en az 750 TL olacak.

Ak Parti ve MHP asgari ücretli çalışanlar için yeni bir müjdeli haberi duyurmaya hazırlanıyor. Yeni haftanın ilk gününde kulislerden gelen haberlere göre asgari ücretten verginin kaldırılması için çalışmalar başladı. Ak Parti ve MHP kurmayları çalışmaları birlikte yürütüyor. Ayrıca 2022 asgari ücret zammı ile ilgili de yeni gelişmeler yaşanıyor. Yeni yılda asgari ücretlinin maaşına net 750 TL zam yapılması gündemde. Kıt kanaat geçinmeye çalışan milyonlarca asgari ücretli ise bu haberlerden son derece memnun. Özellikle verginin kaldırılacağı haberleri çalışanların yüzünü güldürmeye yetti. Peki 2022 asgari ücret kaç TL olacak? Asgari ücretten vergi ne zaman aldırılacak?

yeni-haftanin-ilk-mujdesi-geldi-maasa-750-tl-zam-vergi-de-kaldiriliyor-calisan-parasini-artik-ke-1

750 TL ZAM MÜJDESİ

Yıl sonu yaklaştıkça zam haberleri de milyonlarca kişi tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle dolar kuru ve enflasyonda yaşanan artış vatandaşların belini bükerken yılbaşında maaşlarda iyi bir iyileştirme yapılması isteniyor. En çok merak edilenlerden biri de asgari ücret. Milyonlarca özel sektör çalışanı her gün 2021 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret 2021 kaç TL gibi soruların yanıtını şimdiden öğrenmeye çalışıyor. Henüz bu konuda kesin bir rakam vermek mümkün değil. Çünkü asgari ücret görüşmeleri Aralık ayında başlayacak. Ancak kulislerde dolaşan iddialara göre yeni yılda tarihin en büyük zammı yapılacak. Maaşlara net 750 TL zam gelmesi bekleniyor. Asgari ücretliye tek müjde bu da değil.

yeni-haftanin-ilk-mujdesi-geldi-maasa-750-tl-zam-vergi-de-kaldiriliyor-calisan-parasini-artik-ke-2

ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ KALDIRILIYOR

Asgari ücretli çalışanın en büyük şikayetlerinden biri de maaşlarından vergi kesintisi yapılmasıydı. Zaten geçinmekte zorlanan çalışanlar yıl sonuna doğru giderek azalan maaşlar nedeniyle nefes bile alamıyordu. Şimdi Ak Parti ve MHP kurmayları işte bu konu üzerinde çalışma yapmaya başladı. Amaç asgari ücretten verginin kaldırılması. Çalışmalara yıl sonuna doğru hız verilirken, 2022 Ocak ayına kadar tamamlanması bekleniyor.

yeni-haftanin-ilk-mujdesi-geldi-maasa-750-tl-zam-vergi-de-kaldiriliyor-calisan-parasini-artik-ke-3

MECLİSTE OYLANACAK

Ak Parti ve MHP tarafından yürütülen asgari ücretten verginin kaldırılması çalışmaları tamamlandıktan sonra meclise gelecek. Tüm partilerin katılımıyla bir oylama gerçekleşecek. Tasarının kabul edilmesi halinde ise artık asgari ücretli çalışan vergi ödemeyecek. Meclise gelmesi halinde ise tasarının kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bakalım Ocak ayında hem vergi hem de maaş zammı açısından asgari ücretli istediğini alabilecek mi?