Emekliye ödenecek ikramiye canlı yayında açıklandı. Bir süredir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan konuyla ilgili müjde verilmesi bekleniyordu. 5000 TL ikramiye ne zaman ödenecek? 29 Ekim öncesi ödemeler hesaba yatacak mı?

SGK'lı emeklilerin uzun süredir beklediği emekli ikramiyesi sonunda hesaba yatıyor. Milyonlarca emekli 5000 TL ödeme için TRT Canlı yayınında Bakan Vedat Işıkhan'ın açıklamasını dinledi. SSK Bağ-Kur Emekli Sandığı'ndan emekli olanlar üçüncü ikramiyesini alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pazartesi günkü kabine toplantısında yaptığı açıklama büyük yankı uyandırdı. Emekli vatandaşlara özel bir ikramiye ödemesi yapılacağına işaret eden Erdoğan, bu ödemenin 5000 TL olacağını dile getirdi. Ödemelerin Kasım ayında yapılacağı ifade edilirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da bu konuda TRT Haber'de önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Canlı Yayında Emekliye 5000 TL İkramiye Açıklaması

Bakan Işıkhan, emekli vatandaşların merakla beklediği 5000 TL'lik ödemenin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ele alınacağını belirtti ve ödemelerin Kasım ayının ortalarında gerçekleştirileceğini ifade etti. "Bu özel ödemeyi emeklilerimize sunabilmek için yasal süreçleri hızlandırmaya çalışıyoruz." diyen Işıkhan, bu konudaki sürecin AK Parti Grup Başkanvekilinin yönlendireceğini belirtti. İkramiye ödemesinin kesin tarihini belirlemek için Meclis'teki tartışmaların sona ermesi gerektiğini ifade eden Işıkhan, emekli vatandaşların bu parayı Kasım ayının ortasında hesaplarında görmeyi beklemeleri gerektiğini dile getirdi. Bu süreç sonrasında ödeme planı daha detaylı bir şekilde açıklanacaktır.

emekli_11zon