Aile Bakanlığı yeni kira yardımı duyurusu geldi. Aile Bakanlığından son dakika kira yardımı duyurusu rekor kırıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni kira yardımı duyuruldu. Milyonlarca ihtiyaç sahibi ve dar gelirli aileye müjde gibi gelecek yeni kira yardımının detayları belli oldu. Bakan Derya Yanık tarafından verilen müjde ile daha önce kira yardımı alan - alamayan, başvuru yapmış olsun veya olmasın herkes bu yeni kira yardımından yararlanabilecek! Artan enflasyon ve kiralar nedeniyle yardımın tutarı da 2.500 TL olarak belirlendi. Yeni kira yardımı ve başvuru detayları haberimizde sizlerle...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni kira yardımı müjdesi duyuruldu. Daha önce ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan sosyal yardım müjdesinin detaylarını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kamuoyuyla paylaştı. Son dönemde yüksek enflasyon nedeniyle kira bedelleri de hızla yükseldi. Bu nedenle kira yardımı 2.500 TL'ye çıkarıldı. Önceki senelerde 1.150 TL olarak verilen kira yardımı 2.500 TL oldu!

KİRA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakan Derya Yanık, kira yardımı ile ilgili yeni gelişmeleri paylaştı. Daha önce kira yardımı başvurusu yapmamış olanlar veya başvuru yapıpta ödemeden yararlanamayan tüm vatandaşlar yeni kira yardımına başvuru yapabilecek. Kira yardımından yararlanabilmek için dar gelirli olmak ilk şart olacak. Bu şartın sağlanması için de hane içi gelirin kişi başına düşen miktarının asgari ücretin dörtte birinden az olması şartı aranacak.

Kira yardımı için başvurular e-Devlet üzerinden veya ikamet edilen il veya ilçedeki Sosyal Yardımlaşma veya Dayanışma Vakfı şubeleri üzerinden alınacak. Destekten yararlanmak isteyen kişilerin TC vatanadşı olması, üzerine kayıtlı taşınmazının olmaması ve kira ödemekte güçlük çektiğini ispat etmesi gerekmektedir.

EV SAHİBİ VE KİRACILARA DOĞALGAZ FATURA DESTEĞİ MÜJDESİ

İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı! İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı!

Kira yardımının yanı sıra Devlet tarafından hem ev sahiplerine hem de kiracılara doğalgaz fatura desteği de sunuluyor. Tıpkı kira yardımı gibi artan enerji fiyatları ve yüksek enflasyon nedeniyle peş peşe zamlanan doğalgaz fiyatları nedeniyle dar gelirli, ihtiyaç sahibi ailelere aylık 2.500 TL'ye kadar doğalgaz fatura desteği de sunulacak. Doğalgaz fatura desteği için başvuru yapmak isteyen vatandaşların da e-Devlet üzerinden gerekse SYDV şubeleri üzerinden başvuru yapabilecekleri aktarıldı.

Başvuru için e-Devlet kapısında arama kısmına “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazmanız ve çıkan ilk sonuca tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfada yer alan kısımları tamamlayıp başvur seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır.