Türkiye - Ermenistan sınırından gelen mayın temizliği haberi gündem oldu ve akıllara yine yeni mülteci akını geldi.

Dev organizasyon başlıyor Dev organizasyon başlıyor

Karabağ savaşının ardından Türkiye ile Ermenistan arasında normalleşme sürecinin başlamasının ardından somut adımlar da atılmaya başlandı. İki ülke temsilcileri ile liderlerinin görüşmesinin ardından öncelikli olarak ekonomik menfaatler ön plana çıkmıştı ki ilginç haberler gelmeye başlandı.

Güney sınırındaki mayın temizlikleri sonrası Suriyeli, Afgan, Pakistanlı ve İranlı akınına uğrayan ve dünyadaki en fazla mülteci alan ülke olarak da tarihe geçen Türkiye'de şimdi de yeni mayın temizliği haberi geldi.

İsrailli bir şirketin Türkiye - Ermenistan sınırında mayın temizliğine başladığı iddia edildi.

Gazetekars.com internet sitesinde yer alan habere göre, hem kara hem de demir yolu ağı bulunan “Doğukapı” ve sadece karayolu bağlantısı bulunan “Alican” sınır kapılarının açılması gündeme gelirken, bir de Zengezur koridoru için de ayrıca bir çalıştay gerçekleşti.

Bu arada Doğukapı’nın açılması beklenirken, İsrail menşeili bir firmanın Türkiye Ermenistan sınırında mayın temizliği yaptığı bilgisi geldi.

Hatta Kars’ın Akyaka ilçesine bağlı İbiş köyü kırsalında mayın temizliği çalışmalarının yaklaşık yirmi gündür devam ettiği söylendi.

İşte o haber: