Sedat Peker'in rüşvet ifşaları sonrası, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eskiden en yakınlarından olan Turhan Çömez AKP’deki rüşvet ağını Abdullah Gül isimi ile anlattı.

Eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, Sedat Peker‘in SPK’deki yolsuzluk iddialarının ardından çok çarpıcı bir anlatımda bulunurken, Ergenekon detayı ayrıca dikkat çekti.

Suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in, SPK’deki yolsuzluk iddialarını Tele1’de katıldığı programda değerlendiren Turhan Çömez kendisinin bizzat yaşadığı bi hikayeyi şöyle anlattı;

Avrupa Bu Adamı Konuşuyor! Mahkemeye Bile Çıplak Gitti Ve Yasalardaki Boşlukar İle Kendini Savundu! Avrupa Bu Adamı Konuşuyor! Mahkemeye Bile Çıplak Gitti Ve Yasalardaki Boşlukar İle Kendini Savundu!

Nezaket ziyaretiydi' dedi... Erdoğan'lı düğüne gitmeyecek - YENİ ASYA

“Ankara’da bir iş adamı bana geldi ve ‘Bir yatırım yapacağım ancak Maliye Bakanlığı benden rüşvet istiyor’ dedi. Bana anlattıklarını yazılı bir şekilde verdi. Bunu aldım zamanın Başbakan yardımcısı Abdullah güle verdim. ‘Bunun gereğini yap’ dedim. 2 gün sonra bu rüşvetin muhatabı olan Bakan aradı ‘Acil konuşmamız lazım beni neden şikayet ettin’ dedi. ‘Neden şikayet etmeyeceğim gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşmışsın’ dedim. ‘Verdiğin mektubu Abdullah Gül bana ulaştırdı’ dedi. Şaşırdım rüşvet ihbarını Başbakan Yardımcısı iddiaların muhatabına ulaştırmış. Bu sefer çağırdım iş adamını ‘Bana Başbakan’a hitaben yaşadıklarını anlatan bir mektup yaz’ dedim. Yazdı. Aldım Başbakan’a götürdüm. Başbakanlık bir duvar hiç bir ilgi yok. O dönemlerde de Başbakan’ın mitinglerde verdiği bir beyanat var. ‘Yolsuzluğun damarına girdik’ diyor. İktidara da böyle geldi ya AKP. Fakat bu kadar net bir rüşvet iddiasını kendim ulaştırdım. Ama karşılaştığım manzara duvar.”

SONRASI DA VAR

Abdullah Gül'den pişmanlık dolu itiraflar...

Yolsuzlukla ilgili hiçbir işlemin yapılmadığının altını çizen Çömez'in, “Bu belgeler Ergenekon dosyasında karşıma çıktı. Bu belgeler, devleti ve hükümeti yıkmaya yönelik belge olarak karşıma çıktı” demesi ise sosyal medyada "rüşvet ağı böyle işliyormuş" yorumlarına sebep oldu.