Doların düşmesi ile ilgili gündemde tartışmalar sürerken, sosyal medyada çok ilginç paylaşım ve tespitlerde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası verdiği mesajlar sonrası döviz kurunda sert düşüş yaşanmıştı. 18 TL’yi gören doların dün gece 11’lere karşı gerilediği görülürken, 1970’leri andıran “örtülü faiz” olarak da bildiğimiz ekonomideki yeni adım Türkiye ve hatta dünyanın gündemindeydi.

Yaşanılan pandemi koşullarında dünyadaki tutumun tam tersine bir tutum sergileyen Türkiye, bilinenin aksine faiz yükseltmeyip faiz indiriminde kararlı durup hatta kısa süre içerisinde 5 defa Merkez Bankası’nın müdahalesine sahne olmuştu.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında doların 18.40 TL'den 12,61 TL seviyesine kadar gerilemesi ve bugün de düşüşle başlayan doların 11,10’a kadar gerilemesi derken ülkenin bir tarafında davullar çalınıp halaylarla bu durum kutlandı ama bir tarafında ise yeni alınan karar ciddi anlamda sorgulandı.

Kurların ani geri çekilmesi anlamlandırılmaya çalışılırken, kabine toplantısında çıkan faiz garantili kararın ne anlama geldiği bir taraftan anlatılmaya bir taraftan anlaşılmaya çalışıldı.

Dünya basınında bir kumar, uzmanlar açısından ise hayretle “inanılmaz” olarak tanımlanan durum en fazla ve en detaylı olarak sosyal medyada ele alındı. En çarpıcı yorum ve anlatımların yer aldığı sosyal medyadan akılda kalanları sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor