Bu defa da Afganlar silahlı fotoğraf paylaşıp meydan okudular ve sosyal medya karıştı..

Maaşına İsyan Eden AKP'li Vekilin Özlediği İBB'den Kazandığı Para Ortaya Çıktı! AKP'nin İstanbul Kaybı Yine Gündem Oldu! Maaşına İsyan Eden AKP'li Vekilin Özlediği İBB'den Kazandığı Para Ortaya Çıktı! AKP'nin İstanbul Kaybı Yine Gündem Oldu!

"Ülkeye girerken hiç mi kontrol edilmedi" diye düşündürten karelerle silahlı fotoğraflarla paylaşım yapan Afganlar sosyal medyada meydan okudu.

Sosyal medyadaki silahlı fotoğraflarına “Biz de Türkiye’deyiz ama kimseyi uyarmıyoruz” şeklinde not düşen Afganlar gerginlik yarattı.

Twitter’da “tyzab_rwp” adlı hesaptan silahlı fotoğraflarını paylaşan Afganlar sosyal medyayı karıştırırken artarda Suriyeli tacizleri, İranlı sahte polisler, Pakistanlı halka açık cinsel ilişkiye girenler derken yaşanılan bu gerginlik yaratıcı durumun da planlı olup olmadığı sorgulanmaya başlandı.

Silahlı fotoğraf paylaşan kişinin paylaşımını alıntılayan Youtuber Oğuzhan Uğur, “Eminim yetkililer konuya el atıp, bu silahlara nasıl sahip olabildiklerini bulurlar... Fazlasını “halkı kin ve düşmanlığa itiyon” falan derler diye yazmıyorum ama siz yarını görüyorsunuz zaten. Hemen altına kurt, bayrak fotosu falan da koymayın. Komik oluyor çünkü. Ben gülerim” ifadeleri ile durumu aktardı.

Paylaşımlarına Peştuca diliyle notlar düşen Afgan, “Biz de Türkiye’deyiz ama kimseyi uyarmıyoruz” ifadelerini kullanınca ortaya çıkan gerginlikte sosyal medya hesabının biyografi kısmında yazanlar ise ayrıca dikkat çekti.

İşte o paylaşımlar: