Türkiye'de artık Turistlerin adeta kabusu olan sahte polisler İranlı Çıktı...

İstanbul’da kendilerini polis olarak tanıtarak turistlerin para ve cep telefonlarını gasp eden İran uyruklu iki şüpheli yakalandı.

Şüphelilerin 13 turistin parasını çaldıkları öğrenilirken bir eylemlerinde de güvenlik kameralarınca görüntülendiler.

Son günlerde artan ve Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul'un farklı ilçelerinde meydana gelen özellikle turistlerin hedef alındığı gasp ve yankesicilik olayları üzerine soruşturma açıldı. Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri şüphelilerin kendilerini polis olarak tanıttıkları, sözde pasaport sormak için durdukları turistlerin para ve cep telefonlarını çaldıkları ortaya çıktı.

Şüphelilerin bir olayda yürürken otomobille yanına yaklaştıkları turisti sözde kontrol ederken güvenlik kamerasına yakalandığı görüldü.

Polisin yaptığı soruşturmanın ardından olayın şüphelileri olan Arefhosseın G. (51) ile Kıumars D.'yi (46) gözaltına alınırken İran uyruklu oldukları öğrenildi. 

Bu arada şüphelilerin daha önce de defalarca polis tarafından gözaltına alındıkları belirlendi.

Ve Savaşan Güzel Füze Saldırısında Öldü!rüldü! Brezilyalı Manken Thalito do Valle Kimdir? Rusya Ukrayna Savaşı Sonu Oldu Ve Savaşan Güzel Füze Saldırısında Öldü!rüldü! Brezilyalı Manken Thalito do Valle Kimdir? Rusya Ukrayna Savaşı Sonu Oldu

Aynı kişilerin Başakşehir'de 6, Bağcılar'da 5, Güngören'de 2 ve Küçükçekmece'de 1 olmak üzere 13 ayrı yağma ve yankesicilik olaylarını gerçekleştirdikleri belirlenirken işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiler.

Bu kadar adli vaka sonrası sınırdışı edilip edilmeyecekleri ise merak konusu. (Kaynak: DHA)