Resmi Gazete’de önemli bir karar yayımlandı. Bu anlamda Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 4 bakan yardımcısı görevden alındı. Yeni Tarım Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ise gündeme bomba gibi düştü. Yeni Tarım Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider kimdir, nereli? İşte Fethullah Gülen ile fotoğrafı...

Yeni Tarım Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider kimdir, nereli? Sorusu gündeme bomba gibi düştü. Fethullah Gülen ile fotoğrafı olay yarattı. Dün gece Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı, Ayşe Ayşin Kırıkgece ve Fatih Metin görevden alındı. Yerlerine ise Nihat Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki ve Ebubekir Gizligider atandı. Bakan Yardımcılığı'na atanan Ebubekir Gizligider'in ise terör örgütü FETÖ lideri Fethullah Gülen ile yan yana bir fotoğrafı meydana çıktı.

İYİ Parti Milletvekili Metin Ergun, Twitter hesabından Gizligider'in fotoğrafını paylaşıp "Yeni Tarım Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider. Hiç de saklı gitmemiş, son derece aleni gitmiş" diye yazdı.

Yeni göreviyle eş güdümlü Fethullah Gülen'le fotoğrafı gündem durumuna gelen Ebubekir Gizligider'in Gülen ve FETÖ bağlantılı kuruluşlarla temasına dair açıklamaları da tekrar hatırlandı. Gizligider, 15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında partisinin Nevşehir İl Başkanlığı'nda gazetecilerle oluşturulan kahvaltıda, 17-25 Aralık sürecinin 'milat' olduğunu söyleyip şu ifadeleri kullanmıştı: "Mesela burada GESİAD var TUSKON’a bağlı olarak etkinlik gösteren bir kuruluş. Başka kentte bir diğer dernek adı altında vardı. Şimdi adamlar organizasyon yapıyor kendi bakanınızı çağırıyorlar. Bulunmadık mı hepimiz bulunduk arkadaşlar. Yani üç kez organizasyon yaptılar üç kez Nevşehir’e bakan geldi. Biz de herhalde kendi bakanımızın beraberinde durmamak gibi bir şey söz hususu olamaz. 

Yeni Tarım Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider kimdir, nereli? 

25 Şubat 1979'da Nevşehir'de doğdu. Baba adı Hüseyin, anne adı Elmas'tır. Avukat olan Ebubekir Gizligider, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalışan Ebubekir Gizligider, Nevşehir İnsan Haklarını Koruma Derneği ile Kapadokya Çevre ve Kalkınma Derneği Kurucu Üyesidir.

24. Dönemde Nevşehir Milletvekili Meclis'e giren Ebubekir Gizligider, Anayasa Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyeliği ile Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü. İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Gizligider, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Gözden kaçırmayın

18 ile 25 yaş arasında olanlara, 35.000 TL ihtiyaç kredisi verecek bankalar yayınlandı! 18 ile 25 yaş arasında olanlara, 35.000 TL ihtiyaç kredisi verecek bankalar yayınlandı!

Kaynak: Cumhuriyet