TC kimliğiyle pek çok destek programına ait ödemeleri alabilirsiniz. Meclis'in de onayıyla beraber yeni sosyal yardım paralarının kaç TL olduğu duyuruldu. 2800 TL anında nakit olarak şahsınıza verilecek. İşte güncel destek ödeme miktarları...

TC kimlik numaranızın son rakamının yanı sıra direkt olarak kimliğinizle devlet kurumları üzerinden ödeme alabiliyorsunuz. TBMM'den onaylanan destek programları kapsamında 2800 TL ayrı 2340 TL ayrı ödeniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ekim ayı içerisindeki 65 yaş üzeri bireyler için sağlanan yaşlılık maaşı ve engelli bireyler için sunulan destek aylıklarının ödeme detaylarını açıkladı. Bu ay, 65 yaş ve üstü bireyler için yaklaşık 1,8 milyar TL, engellilere ise yaklaşık 1,45 milyar TL ödeme yapılacağını belirtti.

Toplam Destek 3 Milyar 250 Milyon TL Oldu!

Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı bireylerin toplumda aktif ve bağımsız bir yaşam sürmeleri için bir dizi sosyal yardım programının hayata geçirildiğini vurgulayarak, bu ayki toplam 3,25 milyar TL'lik ödemelerin derhal gerçekleştirileceğini ifade etti. Sosyal desteklerin, bireylerin haklarına ve ihtiyaçlarına odaklanan bir yaklaşımla sunulduğuna dikkat çekti.

Asgari Ücret ve Memur Zammında Beklenmeyen Gelişmeler! İşte Yeni Yılın Sıcak Tartışması Asgari Ücret ve Memur Zammında Beklenmeyen Gelişmeler! İşte Yeni Yılın Sıcak Tartışması

TBMM’den az önce karar çıktı! SGK ve Bağkur'lulara en az 3.500 TL maaşa ek verilecek

Engelli ve 65 Yaşa Ne Kadar Ödeniyor?

Bakan Göktaş, memur maaşlarında gerçekleşen katsayı değişikliği sonucunda sosyal destek miktarlarında da artış yapıldığını kaydetti. Bu ayarlamaya göre; 65 yaş üzeri bireyler için aylık destek 2.348 TL olurken, yüzde 40-69 arasında engelli bireyler için 1.874 TL, yüzde 70 ve üstü engellilik oranına sahip bireyler içinse 2.811 TL destek sağlanacak.