Yeni Zelanda hükümeti, sevgilisinden ayrılan gençlerin ayrılık süreçlerindeki travmalarını kolay atlatmaları için 4 milyon dolar harcamayı planlıyor.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Yeni Zelanda hükümeti, ilişkisi henüz bitmiş ve ayrılık sorunları yaşayan gençlerin acılarını hafifletmek için Love Better yani Daha İyi Sev isimli bir kampanya başlattı. Sosyal Kalkınma ve İstihdam Bakan Yardımcısı Priyanca Radhakrishnan, yaklaşık 1200’den fazla gencin erken aşk ve incinme deneyimleri ile başa çıkmak için desteğe ihtiyaçları olduğunu kendilerine bildirdiğini ifade etti.

Gençlerin ayrılık acısını kolay atlatmaları için hükümet, 4 milyon dolar bütçe ayırdı

Sosyal Kalkınma ve İstihdam Bakan Yardımcısı Priyanca Radhakrishnan, başlatılan bu kampanya kapsamında 3 yıl içerisinde 4 milyon dolar harcanmasının planlandığını söylerken, ayrılıkların gençler arasında atlatılması zor bir imtihan olduğunu da belirtti. Priyanca Radhakrishnan, bu kampanyanın diğer gençlere kendi güçlerini, öz değerlerini ve dirençlerini geliştirmelerine ilham olmasını umut ettiklerini belirtirken, Love Better kampanyası ile gençlerin gelecekteki ilişkilerine olumlu katkı sunmayı amaçladığını vurguladı.

Yeni Zelanda hükümeti tarafından başlatılan Love Better yani Daha İyi Sev kampanyasının aile içi ve cinsel şiddetle mücadeleye yönelik daha geniş bir stratejinin parçası olduğunu ifade eden Sosyal Kalkınma ve İstihdam Bakan Yardımcısı Priyanca Radhakrishnan, bu yönde de utanç verici istatistiklerin mevcut olduğunu açıkladı. Sosyal Kalkınma ve İstihdam Bakan Yardımcısı Radhakrishnan, bu döngüyü kırmak için de bu konuya daha yenilikçi bakış açılarıyla yaklaşmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Yeni Zelanda Adalet Bakanlığı’na göre, Yeni Zelanda’da her yıl 100 binden fazla aile içi şiddet vakasının soruşturulduğunu ve Yeni Zelanda’da 2020 yılında polise 9 bin 713 cinsel şiddet ihbarı geldiğini kamuoyu ile paylaştı. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı, polise gelen bu 9 bin 713 cinsel şiddet ihbarını yapanların yarısının da olay sırasında 18 yaşının altında olduğunu tespit ettiklerini belirtti.