Gelen son dakika haberine göre birçok vatandaşın heyecanla beklediği destek paketleriyle alakalı ayrıntılar açıklandı. Sunulan destek paketleri işverenden işçilere dek geniş bir skalada gerçekleşmiş olacak. Nakit gereksinimi olanlar bu haberi mutlaka okumalı…

İstihdam ve tabii ki imalat sektörüne yönelik oluşturulan destek paketi hakkında birçok detay ortaya çıkmaya başladı. Aktarılan son bilgiler doğrultusunda İstihdam Destek Programı sayesinde 10 ila 50 birey çalıştıran yerler ya da devlet bankaları ile imzalayacakları işe alım taahhütleri ile iş yapan yerler bu destekten direkt olarak faydalanabilecekler.

İşverenler için her bir işçi kişiye bu sene 1165 TL tutarında destek sağlanmış olacak. Bu biçimde de 13 bin adet şirketin bahsi geçen krediden yararlanmaları sağlanıp tamı tamına elli beş bin yeni istihdamın önünün tamamen açılması gaye ediniliyor. Projenin bitmesiyle beraber 125 binin de üstünde ek istihdam rakamına ulaşılması amaç edinilmiş diyebiliriz.

İmalata Dayalı İthal İkame Desteği sayesinde teşvik belgesi anlamında üç, dört, beş ve altıncı bölgelerde bulunan şehirlerde yatırım yapacak işlemlere Kredi Garanti Fonu kefalet sağlamaya başlamış olacak. Kredi Garanti Kefalet, günümüze dek tam tamına bir milyon iki yüz seksen iki bin adet firmaya altı yüz otuz altı milyar Türk lirası ticari kredi karşılığında beş yüz milyar TL kefalet bulmuş oldu.

yenilenen-destek-paketine-dair-ayrintilar-aciklandi-binlerce-liralik-destek-verilmeye-devam-edil1

FON SAYESİNDE 2 DESTEK PROGRAMININ DAHA BAŞLATILACAĞI SÖYLENDİ!

Fon sayesinde iki yeni destek programının daha başlangıcının yapılacağıyla alakalı bilgiler aktarılmış olmaktadır. iki paket detaylarına bakıldığı zaman karşımıza şu tarz veriler çıkacaktır; ek İstihdam Destek Paketi 12.5 milyar TL kredi, 10 milyar TL de kefalet hacmi meydana getirecek. Bu paket ile beraber 50 kişinin altında çalışanı bulunan şirketlere, istihdama kattıkları her yeni sigortalı şekilde çalışan işçi için en az 100 bin TL, Kefalet Garanti Fonu kredisi sağlanmış olacak. Bu desteği Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, TEB, DenizBank, Vakıf Katılım, Halkbank, Türkiye Finans ve Ziraat Katılım Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası verecek.