Enver Altaylı'nın Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında tutuklandığı duyuruldu.

Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar? Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar?

'FETÖ üyeliği' ile 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından cezaevinde bulunan Enver Altaylı, ayrıca Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında tutuklandı.

Paralel yapının ilk suikastı: Hablemitoğlu - Yeni Şafak

Eski MİT’çi Enver Altaylı, FETÖ/PDY üyeliği' ile 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından 23 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılarak cezaevinde tutuklu bulunuyordu. Altaylı, 19 Ağustos tarihinde de Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında tutuklandı.

Enver Altaylı Kimdir? Enver Altaylı Neden Hapiste? Enver Altaylı Kaç Yıl Ceza Aldı?

Enver Altaylı’nın avukatı ve aynı zamanda da  kızı olan Dilara Yılmaz babasının 19 Ağustos günü saat 07.30 sıralarında Ankara Adliyesi’ne getirildiğini OdaTV'ye anlatırken “Adliye işlemleri yaklaşık 16 saat sürdü. Cezaevine geri döndüğünde saat gece 00.00’ı geçmişti” dedi.

Eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın bilgisayarından İlker Bağbuğ hakkında Gülen'e yazılmış mektuplar çıktı

Savcılık ifadesinin çok uzun sürdüğünün de aştını çizen Dilara Yılmaz, savcının Enver Altaylı’yı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiğini ve duruşma esnasında ise babasının bayılarak yere düştüğünü de açıkladı.

Enver Altaylı Kimdir?

Eski MİT'çi Enver Altaylı FETÖ'den gözaltına alındı

1 Kasım 1944, Ceyhan Adana doğumlu Enver AAltaylı, Sovyetolog ve eski istihbaratçı olarak tanınan bir isim.

1990'lı yılların başında Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla birlikte yeni Orta Asya cumhuriyetlerinin kurulması ve yapılandırmasında olan etkin rolü ile de dünyaca tanınan bir isim.