Peş peşe açıklamalar geliyor. Yerli otomobil TOGG satış fiyatı açıklandı. Açıklanan fiyat sonrasında vatandaşların bu araçları alabilecekleri belirtildi. Peki yerli otomobil Türk arabası TOGG fiyatı ne kadar, kaç TL olacak, ne zaman çıkacak, TOGG ne zaman satışa sunulacak?

Sıfır otomobil alabilmek isteyen vatandaşlar bağlamında da büyük bir merakla beklenilen yerli araba olan TOGG artık banttan iniyor. TOGG yerli otomobil fabrikası amacıyla çalışmalar planlandığı uygulama dahilinde devam eder iken fiyat konusu ile ilgili ise ilk sayılar basına sızdırıldı.  Yerli otomobil Türk arabası TOGG fiyatı ne kadar, kaç TL olacak, ne zaman çıkacak, TOGG ne zaman satışa sunulacak?

Türkiye'nin ilk yerli otomobil markası olması sebebi ile bütün kamuoyu doğrultusundan yakından takip edilen Yerli Otomobil TOGG fabrikası inşaatında son hal ile ilgili yayımlanan videoda çalışmaların tamamlanmak üzere bulunduğu müjdesi verilmişti. Planlanan tarafta devam eden çalışmaların sonunda yerli otomobilde ilk aracın en geç 2023 sene sonuna kadar banttan indirilmesi planlanıyor. 

TOGG satış fiyatı amacıyla bir vakit sonra meydana atılan maliyetinin 40 bin Euro bulunduğu haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. TOGG CEO'su doğrultusundan oluşturulan bildirimde ise modelin satış fiyatı amacıyla içten yanmalı bir SUV fiyatı ile eşdeğer olacağı ifadesine yer verilmişti. 

TOGG ile aynı sekmentte yer alan aynı donanım ve aynı otomobillerin SUV araçların satış fiyatlarının en düşük 750 bin TL fiyatından başladığı belirtilirken TOGG yerli otomobil fiyatı amacıyla 1 milyon TL altı ve 750 Bin TL üzeri bir rakamın belirleneceği iddia edildi. 

TOGG C-SUV, Türkiye'nin ilk tam elektrikli yerli otomobili. İlk prototipleri imal edilen elektrikli SUV'un şimdilik nihai iç ve dış tasarımı gün yüzüne çıkmadı.
TOGG C-SUV'un biri tek motor arkadan çekişli, öteki çift motor dört çeker olmak üzere iki versiyonu olacak. Yerli otomobil TOGG'un seri üretimi Gemlik, Bursa'da 1,2 milyon metrekare alana inşa edilen tesiste gerçekleştirilecek. TOGG'un Ağustos 2022'de seri üretime girmesi ve yıl sonu Avrupa ve Türkiye'de satışa çıkması bekleniyor.

TOGG açılımı: Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu

2022 senesinin ilk haftalarında seri üretimiyle eş güdümlü fiyat listesinin de açıklanması bekleniyor. 

Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı! Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

*Aracın net satış fiyatı şimdilik belli değildir.

*Saracın üretimine 2019 senesinde başlandı.

*Araç 2023 senesi ilk çeyreğinde pazara sunulacak.