Yerli Turiste Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? 6 Haziran Pazar 2021

Yerli turistler için, otel rezervasyonu bulunanlar için Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması var mı? İşte cevabı!

Gündem 03.06.2021 - 20:17 03.06.2021 - 20:22 Ece Sahan

Koronavirüs tedbileri Pazar günü sokağa çıkma yasakları ile devam ediyor. Yaz sezonun açılması ile tatil planlarını çoktan yapmış ve yer ayırtmış olan vatandaşların ise akılları karıştı. 

Turistler pazar günü sokağa çıkma yasaklarından muaf tutulurken, yerli turistler bu yasağa tabi mi merak konusu oldu. 

Pazar günü sokağa çıkma yasağı yerli turistleri de kapsıyor mu sorusu en çok merak edilen sorular arasında yer aldı. Peki bu sorunun cevabı ne?

İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı kararlara göre turistler sokağa çıkma yasağından muaf olacak. Peki 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’de başlayacak ve 22 Kasım Pazar günü saat 10.00’da son bulacak, Pazar günü de saat 20.00’de tekrardan başlayacak sokağa çıkma yasağı 23 Kasım Pazartesi sabah saat 05.00’de son bulacak sokağa çıkma yasağından yerli turistler muaf mı? 

İşte İçişleri Bakanlığı'nın soru cevap şekilde ki sokağa çıkma yasağında merak edilenler;

Yabancı turistler;

Turistik faaliyetler kapsamında ülkemizde bulunan yabancı turistler hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Yerli Turist Olan Otel Müşterileri;

Otel rezervasyonu bulunan vatandaşlarımız konaklama rezervasyonunun başlangıç zamanı ile konaklama tesisine ulaşım süresi içerisinde rezervasyonu olduğunu belgelemek/ibraz etmek kaydıyla herhangi bir izin almaksızın özel araçlarıyla seyahat edebilecekler.

Otellerin Lokanta ve Restoranları

Oteller ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilerine yönelik yemek hizmeti verebilecek.

Konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar dışarıya paket servisi yoluyla satış yapamayacaklar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@